A testmozgásnak számtalan fizikai előnye van, de a tudósok mostanában egyre többet foglalkoznak azzal, ahogy a mozgás az agyunkra hat. A sport ugyanis pozitívan befolyásolja a gondolkodásunkat, a kreativitásunkat és a teljesítményünket is.
A rendszeres, legalább heti háromszori testmozgásnak számtalan pozitív egészségügyi hatása van, jótékony hatással van a keringésre, a csontozatra, az izmokra, számos betegséget megelőzhetünk a segítségével és rengeteg kellemetlen tünetet csökkenthetünk is.

A sport azonban az agyunkra is nagyon jó hatással van: javítja a koncentrációs képességeket, a memóriát, a segítségével gyorsabban tudunk tanulni, és hosszabb ideig tudunk figyelni, nő a kreativitásunk, és csökken a stressz-szintünk is. Összességében, a mozgásnak köszönhetően jobb hangulatban és hatékonyabb agyműködéssel felvértezve nézhetünk szembe a munkanapokkal.
A mozgásnak nemcsak akkor van értelme, ha egy hosszú munkanap előtt vagy után megyünk el sportolni; új kutatási eredmények szerint a hatékonyságunkat még jobban javíthatja, ha munkaidőben, például az ebédszünetünkben mozgunk egy kicsit.

A Leeds Metropolitan University szakembereinek tanulmányából például kiderült, hogy azok, akik az ebédszünetükben igénybe vették a közeli edzőterem szolgáltatásait, saját bevallásuk szerint jobban be tudták osztani az idejüket, jobban el tudták végezni a feladataikat és a kollégáikkal is konfliktusok nélkül tudtak kommunikálni. A munkaidő végén pedig elégedettebben, kiegyensúlyozottabban mentek haza.
A szakemberek szerint érdemes lenne úgy tekinteni a testmozgásra, mint a munkánk részére: sokan ugyanis éppen azért nem járnak sportolni, mert úgy érzik, fontosabb, produktívabb dolgoktól veszi el az időt. Pedig éppen ellenkező hatást érhetünk el a rendszeres mozgással: javul a munkahelyi teljesítményünk és kiegyensúlyozottabbá válnak a kapcsolataink is, így a befektetett idő sokszorosan megtérül.
Forrás:
HaziPatika.com