A kínaiak nem kívánnak egymásnak jó étvágyat, és nem ismerik a fogyókúrázás nyugati szokását sem. Persze egy kínai emberrel is előfordul (különösen ha külföldön él), hogy többet eszik a kelleténél. Nekik azonban a pluszkilók ellen saját természetes tippjeik vannak.
A hagyományos kínai orvoslás szerint a súlyfelesleg keserű ételek, forró tea és gyógynövények fogyasztásával könnyen megelőzhető. A kínaiaknak minden bajra van megoldásuk. Hogy ezek az európai emberek számára is hasznosak-e, megoszlanak a vélemények. Abban biztosan igazuk van, hogy az egészségtelen táplálkozás fáradttá tesz, idő előtt megöregít és megbetegít.
A dőzsölés a gyomor-, és bélrendszerben okoz problémákat, a sok zsír és alkohol pedig epehólyag-gyulladást okozhat. Mindez azonban megfelelő tisztítókúrával megelőzhető.
Az emésztési problémák, például a túl sok gyomorsav kezelésére a galagonya gyümölcsöt használják, nyersen vagy teaként fogyasztva.
A nem kívánt testsúlygyarapodás eltüntetésére a hagyományos kínai orvoslás a szigorú ételmegvonás helyett inkább keserű ételek és rostban gazdag italok, például szűztea ital fogyasztását javasolja.
A kínai emberek általában tisztelik a természetet, és nem akarják erőszakosan megváltoztatni. Azt gondolják, hogy hosszú tél után a kellemes tavaszhoz is hozzá kell szoknia a szervezetnek. A jóhoz is alkalmazkodni kell, mivel egészen más alvási és étkezési szokások jellemzik téli hónapokat, mint a friss gyümölcsökben, primőrökben gazdag tavasziakat. A szervezetnek időre van szüksége ahhoz is, hogy felvegye a tavasz ritmusát. A gyógyfürdők csökkentik az idegességet, míg az eleuthero ginseng – akár tea, akár kapszula formájában – a minőségi, nyugodt alvást segíti elő. A B-vitamin bevitel serkenti az agyműködést, míg a zenehallgatás kellemes relaxációt biztosít a szervezet számára.