Bizonyos gyógyteák viszont teljes biztonsággal adhatók már csecsemőknek is. Az édeskömény jó szélhajtó, és ha a kisbaba fürdővizébe kakukkfű teát kevernek, nyugodtan alszik majd és jó lesz az étvágya.
Mikor a kisgyerek először kerül közösségbe, „mindent elkap”. Egész télen köhög, tüsszög, lázas, többet van otthon, mint az óvodában. A gyerekek immunrendszere ilyenkor erősödik meg. Hogy ezt segítsük, nyugodtan adhatunk nekik hetente 1-2 csésze kakukkfű teát reggel, éhgyomorra. A macskamentát kevesen ismerik Magyarországon, pedig igen hatásos védekező szer a téli megfázások ellen. Szintén elegendő heti 1-2 csésze belőle. Fél adag teát készítsenek: csapott teáskanál teafű 2,5 dl vízhez. Nagyobb gyerek napi három alkalommal is ihatja megfázás esetén.
Az ún. erős hatású gyógynövények, mint az orbáncfű vagy a csalán egyáltalán nem adhatók 12 évesnél fiatalabb gyermeknek. Vigyázzanak a kamillával és a hársfával is: egyik sem iható folyamatosan huzamosabb ideig. Kizárólag betegség idején, akkor is keverékben és egy hétnél nem tovább.
Végezetül idéznék egy levélből: „…köszönöm tanácsait, segítségét. Leghálásabb anyai szívem, amiért a másfél éves és ötéves gyermekeim állandósulni látszó, felső légúti problémáitól sikerült megszabadulnunk, az újonnan elkapott betegségeket gyorsan, szövődmények nélkül küzdi le szervezetük. Bebizonyosodott, hogy megissza a gyermek a gyógyteát, ha a megfelelőt kapja, nálunk a reggeli ital a kakukkfű tea lett.”
forrás: https://gyorgytea.hu