Julia Segre, a bethesdai National Human Genome Research Institute munkatársa és kollégái vizsgálataik eredményét a Nature című szaklapban mutatták be. A tudósok tíz egészséges felnőtt testének tizennégy különböző területét vizsgálták. A résztvevők a teszt előtt egy napig nem tisztálkodtak. Genetikai elemzéssel a kutatók megvizsgálták, hányfajta mikroorganizmus él az egyes területeken, és ezek típusait is megállapították.
Az eredmények szerint a sarkunkon átlagosan nyolcvan faj él, a lábujjainkon hatvan, a lábujjaink között pedig negyven. Általában ezeken a testtájakon a leggyakoribbak a gombás megbetegedések. A karokon és kezeken 18-32 fajt regisztráltak, míg a központi területeken – hát, lágyék, tarkó, fül, orrlyuk – csak 2-10 fajt fedeztek fel. Az emberi testen tehát számos mikroorganizmus él, amelyeknek egy része a természetes bőrflórához tartozik, ezek tehát nem károsak, hanem egyes esetekben hasznosak is.
A kutatók remélik, hogy vizsgálataik, illetve a gombák és a baktériumok összetételére és eloszlására vonatkozó új ismereteik segítenek majd a bőrbetegségek kialakulásának pontosabb megértésében.
forrás: MTI