Online tartja meg a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum egyik legnépszerűbb és sokéves hagyományra visszatekintő húsvéti programsorozatát, így segítve az otthon töltött idő alatt az ünnepre való hangolódást. A Skanzen csütörtöki közleménye szerint az eredeti esemény fellépői és közreműködői, valamint a múzeum munkatársai kézműves foglalkozásokkal, mesékkel, locsolóvers-faragó versennyel várják az érdeklődőket az intézmény Facebook-oldalán. Szombattól hétfőig üzenetekkel, játékokkal, receptekkel is készülnek: többek között többféle ünnepi kalácskészítési módszerrel ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
Szó lesz a húsvéti hagyományokról, a gyerekeknek mesékkel készülnek, valamint kiderül, hogyan kell tojást berzselni vagy írókázni, a gyerekek a családdal együtt ujjbábot, zokninyulat és más játékokat is készíthetnek.
Húsvéthétfőn a locsolás sem marad el, a múzeum karantén locsolóvers-faragó versenyt hirdet, és várja a látogatók kreatív ötleteit arra, hogyan lehet locsolkodni ebben a rendkívüli helyzetben.
Az ünnep alkalmából húsvéti szokásokhoz kapcsolódó tárgyakat, történeteket, múzeumi kutatásokat oszt meg online a Magyar Nemzeti Múzeum. Közleményük szerint Kiss Erika művészettörténész például a nagycsütörtöki lábmosás hagyományáról beszél, de a Történeti Fényképtár gyűjteményéből is látható lesz válogatás.
Húsvéti Mosolydélután a Gyerekekért címmel rendez jótékonysági kézműves foglalkozást és online gyermekkoncertet vasárnap az Együtt az Egészségügyért szervezet. A kezdeményezés a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet alapítványát támogatja. A húsvéti gyermekprogram nézőitől a szervezők azt kérik, hogy támogassák az intézményt az infúziós pumpák beszerzésében, amelyek altatáshoz és lélegeztetéshez most nélkülözhetetlenek.
A szervezet Facebook- és YouTube-csatornáján a gyermekek és szüleik otthonuk biztonságából követhetik vasárnap délután az interaktív húsvéti kézműves foglalkozást, majd az Iszkiri Zenekar koncertjét. A támogatás mellett a szervezők célja, hogy a szülők és gyermekek számára elviselhetőbbé tegyék a bezártságot, és izgalmas, szórakoztató húsvéti programmal segítsék az otthonmaradást.
A Pécsi Balett teljes előadásokat tesz ideiglenes elérhetővé internetes oldalain, emellett – a terveik szerint – az elmaradt Piroska és a farkas című mesebalettet, valamint a táncosok otthon készült produkcióit is megosztják a közönséggel.
Mint az együttes közleményéből kiderül, a társulat táncosai online, otthonukban végzik el napi kötelező gyakorlataikat, emellett kortárs modern tréningen vesznek részt, új szólókat és duetteket hoznak létre, munkájukat pedig írásban és videófelvétellel dokumentálják. Terveik szerint a most létrejövő szólókat és a duetteket élőben is előadják szeptemberben a XIV. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozón.
Forrás: MTI