A Loyal célja ugyanis, hogy csökkentsék a kutyák életkorral összefüggő betegségeit, mint a rák, a köszvény, az izomvesztés, a kognitív hanyatlás vagy a neurodegeneráció.
Ráadásul a cég abban is reménykedik, hogy a termékeik áttörést hoznak az emberek körében is, de természetesen könnyebb a kutyákkal kezdeni, melyek a rövidebb élettartamukból fakadóan hamarabb szolgálhatnak látható eredményekkel. Emellett a kutyák és az emberek korral összefüggő betegségei is hasonlóak.
A kutyák öregedése ugyanakkor fajtánként változásokat mutat: például a kisebb fajták sokkal, bizonyos esetekben akár kétszer tovább élnek, mint a nagyobbak.
Utóbbiak rövid élettartamához minden bizonnyal a beltenyésztés is hozzájárulhat – a rövidebb élettartam ugyanakkor lehetőséget biztosít a Loyalnak arra, hogy megtalálja, mi az alapja ennek, és azt megcélozva lelassítsa az öregedést, ami így inkább egy közepes kutyáéhoz hasonlítana.
Mint a San Francisco Chronicle beszámolójából kiderül, a Loyal két gyógyszert tervez: egyet nagytestű, egyet pedig más méretű kutyáknak. Ugyan két klinikai vizsgálatot már megkezdtek, és szeretnék ezeket kiterjeszteni a későbbiekben, hogy 2024-ben már megkapják a szakhatóság jóváhagyását az egyik, kisebb kutyákat célzó gyógyszerre.
A másik változat ezt követné később, de természetesen a hatósági jóváhagyás sem garantált.
A korai eredmények néhány kutya esetében már jobb egészségi állapotra engednek következtetni, de az élettartam javulására vonatkozóan még ezek nem szolgálnak válasszal.