Ölelésterápia segíthet az idősek megnyugtatásában
A Hug tulajdonképpen egy speciális, robotikus plüss figura, amit úgy alakítottak ki, hogy a demenciával élő személyek számára a lehető legmegnyugtatóbb ingert jelentse. A figura teste puha, végtagjai súlyozottak és még egy emberi szívverést imitáló eszköz is helyet kapott benne. A Hugban egy zenelejátszásra alkalmas készülék is megtalálható, amit a hozzátartozók arra programozhatnak be, hogy a demenciával élő szerettük kedvenc dallamait játssza.
A cardiffi egyetem felmérése szerint a Hugot hat hónapon keresztül használók 87 százalékban arról számoltak be, hogy hatására emelkedett a demenciával élők jólléte. Az eszközt idősotthonokban, kórházakban és otthoni környezetben is tesztelték az elmúlt három év során – köztük a pandémia sok szorongást és zavarodottságot jelentő hosszú hónapjaiban is. A járvány során különösen hasznát vették a szeretteik ölelését mellőzni kényszerülő, demenciával élő idősek.
A Hugot eredetileg egy súlyos állapotban lévő, ágyhoz kötött demens beteg számára találták ki, akinek három hónap alatt számottevően javult az állapota az ölelések hatására. Az azóta végzett termékfejlesztések és tesztelések eredményeképpen pedig ma már az egyetemi kórházban az orvosok térítésmentesen tudják felírni az eszközt. Az eddigi tapasztalatok szerint az egészségügyi környezetben a Hug segíti a kommunikációt, csökkenti a betegek szorongását és agitáltságát, valamint megkönnyíti a gyógyszerbeadást és egyéb beavatkozások elvégzését is.
A cikkben hivatkozott linkek:
Olvasna még a témában?
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- Arany Szeptember: összefogás a gyermekkori daganatok korai felismeréséért
- Visszafordítható-e a szívelégtelenség?
- Korábban jöhet a pubertás a parfümök és a kozmetikumok miatt
- Százezreket érint a sajátos nevelési igényű gyermekek nevelése
- Itt az ideje a gyermekünk szemvizsgálatának
- Öt másodpercre van szükség a békésebb vitákhoz
- Kiégés ellen: hétféle módon is kipihenhetjük magunkat
- A macskák majdnem fele apportíroz
- Fejfájás, fülfájás, kattogás? Az állkapocsízület is lehet a baj forrása
- Hogyan diagnosztizálható a PTSD?
- Vissza az edzőterembe: 10 + 5 tipp a szeptemberi újrakezdéshez
- Szeptember, a tüdőfibrózis hónapja
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!