Az anyatejben olyan bifidusz- és tejsavbaktérium-törzsek találhatók, melyek segítenek nekünk az anyatejet teljesen feldolgozni, enzimeket, vitaminokat, nyomelemeket komplex módon számunkra felszívhatóvá tenni. Az anyatejben megtalálhatók a hasznos baktériumok, ún. probiotikumok, és 130 prebiotikum, a baktériumtörzsek ezt fogyasztják, ettől tudnak szaporodni.
A tehéntejben csak néhány fajta prebiotikum van, ezért a mi hasznos baktériumaink a tehéntejet nem tudják úgy hasznosítani. Sőt, az európai tehéntej tartalmazza a számunkra ártó BCM7 fehérjét. Az elválasztás után, mikor a vegyes táplálkozásra áttérünk, kialakul a mikroflóránk: több száz vírus-, baktérium- és élesztőgomba-törzzsel. Ezeknek az élőhelye a bélnyálkahártya, mely egy nagy víztartalmú gél, vagyis nyálka. Innen nyeri a bélflóra az életet adó vizet. Ezt a kocsonyás vizet nagy hidratáló képességű rostok kötik meg. Az élelmi rostoknak is elsősorban ez a szerepük, hogy kötött vizes közeget, biztosítsanak a bélflóra mikrobáinak.
Egyéni szerencsém, hogy rátaláltam egy olyan ecetsav-baktériumra, amely a világon a legjobb vízmegkötő rostjait termeli. Ennek egy találmány a Mikrorostos Gél lett az eredménye. Ez a gél a bélnyálkahártya legjobb utánzatának bizonyult. A Gél az összes funkciójában pótolja a bélnyálkahártyát. A bélnyálkahártya ragasztó, összeszed mindent, vagyis tisztántartja a bélfal felületét, elnyújtja a felszívódást, így javítja a felszívódás hatékonyságát. Lassítja a vércukorszint emelkedését, segíti a béltartalom tovahaladását, lefedi a bélfal felszínét, megakadályozva az irritációt, csökkenti a gyulladásos folyamatok kialakulását. Ezeken kívül csapdát állít a betolakodó patogén baktériumoknak, és az allergiát okozó idegen fehérjéknek, így segíti a mucozális immunrendszer hatékonyságát (mucosa-gát). Kellő mennyiségű vizet biztosít a bélflóra milliárdnyi egysejtű mikrobáinak, a bélflóra kitapadási helye a nyálka, nyálkás közeg nélkül nincs bélflóra. A nyálka szabályozza a széklet víztartalmát. A táplálékunkban lévő hidratált rostok a bélnyálkahártya e funkcióit segítik, minél több vizet tud megkötni egy rostfajta, annál jobban tudja ezeket a funkciókat segíteni.
Miért van szükség gyakran a bélflóra regenerálására?
Mert a mai táplálkozási szokásaink, az antibiotikumok és egyéb gyógyszerek, valamint az ételeinkben lévő szerteágazó kémiai adalékanyagok és tartósítók, a túlzott alkoholfogyasztás és dohányzás valamint a sok édesség fogyasztása miatt kialakuló vírusos és gombás (Candida albicans) fertőzések miatt károsodik a bélflóránk.
A károsodott bélflórát a három P-vel, a Probiotikummal, Prebiotikummal és Prímbiotikummal tudjuk helyreállítanil! De a legjobb, ha mind a három egyszerre jelen van. Ezeket a táplálékokat, melyekben mind a három benne van, szinbiotikumoknak nevezik, mely kifejezés a görög szinergia = együttműködés szóból ered, és a Mikrorostos Gél tartalmazza.
Dr Hummel Zoltán, a méregtelenítés szakértője