Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

A hajhullás gyógyítható

Módosítva: 6/23/2014 Szerző: Szimpatika 2 perc
A stressz és a káros környezeti tényezők hatása először gyakran a hajat és a fejbőrt érintő problémákban jelentkezik. A haj elvékonyodik, hullani kezd, zsírosodik, korpás lesz. Olykor ez az első tünete annak, hogy szervezetünkben valami nem működik jól.

Ilyenkor öngyógyítás helyett szakképzett hajgyógyász segítségére lehet szükség, aki a vizsgálatot és a kezelést speciális fejbőr-kozmetológiai gépekkel és módszerekkel és biológiailag aktív hatóanyagokkal végzi.

Novotni Gabriella nemzetközi diplomával rendelkező hajgyógyász, mesterfodrász 20 éve gyógyítja a különböző haj- és fejbőrproblémákkal hozzá fordulókat. Elmondja, hogy a legfontosabb a pontos diagnózis, amelynek felállításához mikrokamerás vizsgálatot végez: háromszázszoros nagyításban a fejbőr, hajgyökér és hajszálszerkezet állapota is ellenőrizhető.

A hajgyógyász belső problémákra is rávilágíthat, mert a fejbőrünk testünk és lelkünk működési zavarait egyaránt jelzi. A felborult hormonális, érzelmi egyensúly hajhulláshoz, foltos kopaszodáshoz, korpásodáshoz, hajritkuláshoz, zsírosodáshoz, seborrheás fejbőrhöz vezethet. Ha azt vesszük észre magunkon, hogy megváltozik a hajunk minősége, színe, tartása vagy vastagsága, annak biztosan oka van. Az ok lehet valamilyen érzelmi megrázkódtatás, például szeretett családtagunk elvesztése, de akár egy válás, szakítás is. Sokszor menopauza, psoriasis (pikkelysömör), esetleg gyógyszermellékhatás, kemoterápia okozza a hajvesztést. Az októl függetlenül sikeresen lehet javítani az állapoton.

A fejgyógyász biológiailag aktív molekuláris hatóanyagok segítségével kezeli a fejbőrön tapasztalt elváltozásokat, kóros tüneteket. Az eljárás a bőr élettani működésére hatva szünteti meg a zavarokat és állítja helyre a biokémiai egyensúlyt. A hajgyógyászatban kiemelkedően fontos a gyógyító folyamatok növényi őssejtekkel, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel való támogatása, ezáltal a hatóanyagok is jobban hasznosulnak. Az antioxidánsoknak kulcsszerepe van abban, hogy minden, a szervezetünk számára szükséges anyagot megfelelő módon tudjunk hasznosítani. Természetes antioxidánsok például: aszkorbinsav (C-vitamin), retinol (A-vitamin), tokoferol (E-vitamin), valamint a szőlő héjában (és ezáltal a minőségi vörösborokban) található, rezveratrol nevű vegyület. Kiemelten fontosak a flavonoid névvel összefoglalható anyagok is, melyek a szervezet számára legkönnyebben felvehető csoportot képezik. Fontos kiegészítő kezelés továbbá az oxigénterápia, amikor a természetes alapú hatóanyagok és festékek bejutását oxigén- és ózonterápiás készülékekkel segítik.

További információk: www.biohajklinika.hu