A telekommunikációs cég közleménye szerint a videóhívás funkció nagy segítséget jelenthet a mentési folyamatban részvevőknek közlekedési balesetek, vagy sürgősségi ellátást igénylő helyzetekben. Segítségével a telefonos elsősegélynyújtás is sokkal hatékonyabbá válik, nem utolsósorban pedig a hallássérült segélykérők számára is jobb kommunikációs platformot teremt.
A segítségnyújtás folyamatát nagymértékben befolyásolja, hogy milyen információk jutnak el a mentésirányító központba: korábban az egyetlen kapcsolat a telefonhívás volt, azonban az ÉletMentő applikációnak köszönhetően ez kiegészült a hívó fél pontos tartózkodási helyével és egészségügyi adataival kapcsolatos információkkal, ami jelentősen lerövidítheti a megfelelő segítség elindításához szükséges időt.
Az ÉletMentő applikáció hamarosan elérhető fejlesztése révén a videóhívás funkció segítségével a diszpécserek láthatják is az esetek valós körülményeit.
Orbán Anita, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese, a cég alapítványának kurátora szerint a kapcsolattartás terén átalakultak az igények: egyre nagyobb teret nyernek a videóalapú hívások. Előreláthatólag ez a trend csak erősödni fog, hiszen az újgenerációs mobilhálózat, az 5G elterjedése a videóhívásokban is áttörést fog hozni. Hozzátette: az applikációban alkalmazott videós funkció előnyeit egy olyan fontos területre emelhetik át, mint az egészségügyi ellátás.
A videóhívás funkció a halássérült hívók számára is hatékonyabb kommunikációt tesz lehetővé; egyrészt a korábbinál sokkal átfogóbb információkat tudnak szolgáltatni a mentésirányító központnak, másrészt a videókapcsolat a jelnyelvi kommunikációt is lehetővé teszi számukra.
Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója elmondta, tudatosan törekszenek arra, hogy a legkorszerűbb digitális megoldásokat használják az életmentésben, ezek közé tartozik az alapítvánnyal tavaly januárban útjára indított ÉletMentő applikáció is, ami további támogatást tud adni a mentésirányítóknak a gyors és szakszerű segítségnyújtásban.