Az új teszt a kromoszomális rendellenességeket vizsgálja meg, mely a korai vetélések legfőbb okai.
Egy új vizsgálat segítheti az orvosokat abban, hogy minél több sikeres visszaültetés történjen. A vizsgálatban az embrionális sejt külső falát nézik meg, és ez alapján szűrik ki a kromoszóma rendellenességeket.
Az Angliában vizsgálatokat végző kutatók szerint, a sikeres megtermékenyítések aránya meg fog duplázódni.
Jelenleg három nő is várandós a technikának köszönhetően, gyermekeik decemberben születnek meg. A kromoszomális rendellenességek a vetélések 70 százalékáért felelősek. Az új teszttel azonban az embriók károsodás nélkül vizsgálhatóak meg.
A mikroszkópba nézve, öt vagy akár tíz embriót is láthatunk, és tudjuk, hogy legalább a fele kromoszóma rendellenességgel küzd, de eddig nem tudtuk, hogy melyikek azok.- mondta el a kutatás vezetője.
Jelenleg a blasztocita állapotban ültetik vissza az embriót a méhbe, mert a hagyományos terhesség során is ekkor ágyazódik be. A blasztocita külső sejtjeit megvizsgálva- ezekből alakul ki a méhlepény- tudják eldönteni, hogy van-e bármifajta rendellenesség a kromoszómákban. Magához az embrióhoz nem nyúlnak.
A mesterséges megtermékenyítés sikeressége összefüggést mutat az anya életkorával. Egy 40 éves nőnek 10 százalék esélye volt eddig a terhességre, de az új vizsgálattal ez a szám 30 százalékra emelkedhet. Egy harminc év körüli nőnél ez a szám, a korábbi 30-40 százalékról, 70-80 százalékra nőhet. Ha a teszt beválik, az paradigmaváltást jelenthet a mesterséges megtermékenyítés folyamatában.