Hogyan lehet az agyat edzeni? Egyáltalán létezik agytorna? Természetesen. Az összpontosító képességet lehet fejleszteni, ezzel egy időben a memória is javul. Azt már régóta tudjuk, hogy a sport jót tesz a szívünknek, és a mozgás során felszabaduló endorfin hormon jó hatással van az érzelmekre, boldogabbá válunk tőle. De a gyakorlatnak vannak neurológiai haszna is.
Kutatók szerint- naná, hogy megint ezek a fránya orvosok- az aerobic lassítja a szürkeállomány elhalását. Az agynak ez a része felelős az információ feldolgozásáért, így ha ez fitten van tartva, akkor az öregedésünk is lelassul.
Az aerobic, a futás, vagy más aerob gyakorlatok tehát nem engedik megöregedni az agyat, addig az anaerob gyakorlatok mint a súlyzózás serkentik az új agysejtek termelődését azon a területen amely a memóriáért és a tanulásért felelős.
Számos tanulmány szerint az agyunk fejlődése leáll a felnőttkorral, mások szerint folyamatosan új idegsejtek fejlődnek életünk során. A gyakorlatok segíthetnek ezt a folyamatot felgyorsítani, melyek alapvetően szükségesek ahhoz, hogy új dolgokat sajátítsunk el.
A stressz viszont endorfin csökkentő hatása miatt leépíti az agysejteket. Ellenben a gyakorlatok megelőzhetik a stroke-ot, azáltal, hogy csökkentik az érszűkület esélyét. A stroke akkor alakul ki, ha egy plakk leválik az érfalról, és az agyba jutva, ott elzár egyes területeket. A rendszeresen sportolóknál a stroke esélye fele akkora , mint a mozgást kerülőknél. Akiket pedig elért az agyi katasztrófa, sokkal gyorsabban épültek fel a betegségből.