A holisztikus szemléletű gyógyítás szerint a betegség akkor jelentkezik, ha felborul a szervezetben uralkodó harmónia. A színek gyógyító erejét hirdető elmélet szerint a megfelelő színek helyreállítják a testi, lelki egyensúlyt. Alkalmazói kétféle módszert használnak. Vagy megfelelő színű fénysugárral világítják a beteg embert, vagy a megfelelő színű üvegedényben tárolt ivóvizét fogyasztás előtt néhány órára napra teszik.
Lássuk, hogy melyik szín milyen betegség gyógyításában segíthet:
- A
vörös izgató hatású. Adrenalint szabadít föl, emeli a vérnyomást. Csak ritkán szabad alkalmazni, olyan esetekben, amikor szükségünk van az energiánkra.
- A
narancssárga erősíti a tüdőt, a lépet. Görcsök oldásához, asztma, hörghurut és epilepszia gyógyításához használják. Erős dohányosok jól teszik, ha sok narancs színű lámpabúrát, poharat, képet, mandalát tartanak otthonukban. (Persze legjobban akkor járnak, ha leszoknak a dohányzásról!)
- A
sárga fokozza az epe működését, csökkenti a depressziót. Használják még rossz emésztés és cukorbetegség esetén. Ha lakásunk falait sárga árnyalatúra festjük, sokat tettünk családunk jó hangulatáért.
- A
zöld harmóniát teremt. Kedvező hatással van a szívre és a vérkeringésre. Ezért festették valamikor az iskolák falait, a padokat, amelyben a gyerekek ültek, zöldre.
- A
kék nyugtat. Valószínűleg azért, mert az ég és a víz kékje is nyugalmat áraszt. Állítólag kiváló hatású láz, torokgyulladás, eperoham és reuma esetén.
- Az
indigó hűt. Jó hatással van érzelmi életünkre. Segít a szürke hályog, szem- és fülgyulladás gyógyításában. Persze csak kiegészítő terápiaként.
- Az
ibolyaszín tisztítja a vért. Álmatlanság esetére ajánlott. Igazán könnyű kipróbálni, hogy ibolyaszín ágyneműben édesebb-e az álom?
Természetesen ezeket az eljárásokat csak a hagyományos kezelés kiegészítésére, a kezelőorvos tudtával szabad alkalmazni.
A természetgyógyászok szerint igen. Kérdés, hogy mit és hogyan...