A „Szívünk kamrája” egy olyan innovatív kivitelezés, amelynek lényege, hogy egy két bejárattal rendelkező teremben plexi falakkal leválasztottak egy kis szobát, így a hozzátartozók úgy tudnak a szívbeteg gyermekekkel és felnőttekkel találkozni, hogy közben nem szegik meg a látogatási tilalmat.
A látogatók tulajdonképpen nem lépnek be az épületbe, ugyanis a kórház Fehér Holló utcai bejáratnál található két üvegajtó közötti zsilipes részt alakították át „betegsimogató” szobává. A benn fekvő páciensek egy másik ajtón lépnek majd be a „Szívünk kamrájába”, amelyben egy kerek ablaknak köszönhetően egyszerhasználatos, vállig érő műanyag kesztyűt viselve meg is érinthetik egymást.
Az emberi érintés teremtő és életben tartó szükségletünk, olyan, akár a lélegzetvétel. Az érintésnek gyógyító és életet meghosszabbító hatása is van, ezért december 5. és január 5. között minden nap 12.00 és 16.00 óra között fél órás beosztásban lehetővé teszik az Országos Kardiológiai Intézetben gyógyulóknak a találkozást és az érintést.
A Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben nemcsak szívvel, hanem lélekkel is dolgoznak. A járvány alatt sem feledkeznek meg arról, hogy nemcsak koronavírussal fertőzöttek, hanem szívbetegek is vannak. Empátiával fordulnak a betegeikhez, ezért nem volt nehéz elképzelni, milyen fájdalmas a karácsony közeledtével a látogatási tilalom.
„Mi most úgy szeretjük a betegeinket, hogy megvalósítottuk számukra a Szívünk kamráját. Legyen ez a szoba az a „kamra”, ahol a szívek is találkoznak!” – fogalmazott a Kardiológiai Intézet a közleményében.
Forrás: Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet