Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat
Kérjük válasszon patikát a pontos ár megjelenítéséhez!

Leírás

Panadol Rapid Extra 500mg/65mg filmtabletta 24 db leírása, használati útmutató

Gyors felszívódás

Panadol Rapid Extra 500 mg/65 mg filmtabletta paracetamol, koffein

Mit tartalmaz?
Hatóanyag: 500 mg paracetamol és 65 mg koffein filmtablettánként.
További információért olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
Optizorb formula - Gyors felszívódás
Panadol Rapid Extra filmtabletta olyan szétesést segítő rendszert tartalmaz (Optizorb formula), amely a filmtabletta feloldódását meggyorsítja, a hagyományos paracetamol-koffein kombinációjú tablettákkal szemben.
Fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer.
Fejfájás, migrén, reumatikus és izomfájdalom, fogfájás, fogászati beavatkozást/foghúzást követő fájdalom, fülfájás, védőoltásokat követő láz és fájdalom, oszteoartritisszel társult fájdalom és a menstruációs görccsel járó fájdalom csillapítására szolgál, valamint enyhíti à légúti eredetű fertőzések (megfázás, influenza) következtében fellépő lázat és fájdalmat.

Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszer (VN).

Hogyan kell alkalmazni?
Szájon át történő alkalmazásra. Használat előtt olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők:
6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.

Gyermekek:
A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni. Az ajánlott adagot nem szabad túllépni. Alkalmazza a legkisebb adagot a lehető legrövidebb ideig, ami szükséges a tünetei kezelésére. Koffeintartalmú italok egyidejű fogyasztása kerülendő. Orvosi utasítás nélkül 3 napnál hosszabb ideig nem szedhető. A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

NEM ALKALMAZHATÓ
- ha allergiás a paracetamolra, koffeinre vagy a gyógyszer egyéb összetevőjére.
- glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzimhiány esetén.
- túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás esetén.
- 12 évesnél fiatalabb életkorban.
Paracetamolt tartalmaz. Más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg nem szedhető. Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

BESZÉLJEN ORVOSÁVAL A KÉSZÍTMÉNY ALKALMAZÁSA ELŐTT, HA
- máj- vagy vesebetegségben szenved.
- sovány vagy alultáplált.
- rendszeresen fogyaszt alkoholt.
- súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát.
- terhes vagy szoptat.
- más gyógyszereket is szed.
Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.

Betegtájékoztató

Panadol Rapid Extra 500mg/65mg filmtabletta 24 db

Vény nélkül kapható (OTC)

A paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatású, a koffein pedig tovább növeli a fájdalomcsillapító hatást.

Ár:
Kérjük válasszon patikát a pontos ár megjelenítéséhez!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Leírás

Panadol Rapid Extra 500mg/65mg filmtabletta 24 db leírása, használati útmutató

Gyors felszívódás

Panadol Rapid Extra 500 mg/65 mg filmtabletta paracetamol, koffein

Mit tartalmaz?
Hatóanyag: 500 mg paracetamol és 65 mg koffein filmtablettánként.
További információért olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
Optizorb formula - Gyors felszívódás
Panadol Rapid Extra filmtabletta olyan szétesést segítő rendszert tartalmaz (Optizorb formula), amely a filmtabletta feloldódását meggyorsítja, a hagyományos paracetamol-koffein kombinációjú tablettákkal szemben.
Fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer.
Fejfájás, migrén, reumatikus és izomfájdalom, fogfájás, fogászati beavatkozást/foghúzást követő fájdalom, fülfájás, védőoltásokat követő láz és fájdalom, oszteoartritisszel társult fájdalom és a menstruációs görccsel járó fájdalom csillapítására szolgál, valamint enyhíti à légúti eredetű fertőzések (megfázás, influenza) következtében fellépő lázat és fájdalmat.

Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszer (VN).

Hogyan kell alkalmazni?
Szájon át történő alkalmazásra. Használat előtt olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők:
6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be. Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.

Gyermekek:
A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni. Az ajánlott adagot nem szabad túllépni. Alkalmazza a legkisebb adagot a lehető legrövidebb ideig, ami szükséges a tünetei kezelésére. Koffeintartalmú italok egyidejű fogyasztása kerülendő. Orvosi utasítás nélkül 3 napnál hosszabb ideig nem szedhető. A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

NEM ALKALMAZHATÓ
- ha allergiás a paracetamolra, koffeinre vagy a gyógyszer egyéb összetevőjére.
- glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzimhiány esetén.
- túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás esetén.
- 12 évesnél fiatalabb életkorban.
Paracetamolt tartalmaz. Más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg nem szedhető. Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

BESZÉLJEN ORVOSÁVAL A KÉSZÍTMÉNY ALKALMAZÁSA ELŐTT, HA
- máj- vagy vesebetegségben szenved.
- sovány vagy alultáplált.
- rendszeresen fogyaszt alkoholt.
- súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát.
- terhes vagy szoptat.
- más gyógyszereket is szed.
Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.

Betegtájékoztató

Akciós feltételek és Tájékoztatás

1) A jelen akció során feltüntetett akciós ár maximált fogyasztói ár, az akcióban részt vevő gyógyszertárak alacsonyabb árakat is meghatározhatnak.
2) Az akciót megelőző 30 napban alkalmazni ajánlott ár, melytől az akcióban részt vevő gyógyszertárak eltérhetnek.

Az akció elérhető a résztvevő SZIMPATIKA gyógyszertárakban. Részletekért kérjük forduljon az Ön SZIMPATIKA gyógyszertárához. A feltételek eladáshelyen történő betartásáért a gyógyszertárak felelősek.

Szimpatika akció: minden Szimpatika gyógyszertárban elérhető akciós ajánlat, melynek áraitól az adott patika eltérhet.
Százalékos akció: csak az Ön által kiválasztott patika egyedi akciós ajánlata, mely más Szimpatika gyógyszertárakban nem megtalálható.