Miért egészséges?
Hogyan használjuk fel?
Nagyon szapora zöldség a patisszon, viszont a magyarok igazából csak rántva ismerik és készítik. Így kicsit tanácstalan lesz az ember, amikor eljön a szezonja.
✓ A patisszon a többi tökféléhez hasonlóan enyhe ízű, ezért remekül variálható fűszerekkel.
✓ Készíthetjük hagyományos módon rántva, töltve, de pörköltként, raguként, párolva, stb is. Ilyenkor a 10 cm-nél nagyobb, idősebb termések is felhasználhatók, igaz, ebben az esetben a külső keményedő héjat már le kell hámozni és a magokat is el kell távolítani.
✓ Tehetjük nyersen salátába is:a nyers patisszont meghámozzuk, majd apró darabokra vágjuk vagy a zöldséghámozóval vékony szeleteket húzunk le belőle, és így adjuk a salátához.
✓ Ha savanyúságként tesszük el vagy fermentáljuk, a kisebb terméseket használjuk. Ezeket nem kell meghámozni, se kimagozni, a kocsányt és a száraz virágszirmot vágjuk le, mossuk meg a patisszont. Az egyik leggyönyörűbb fermentált zöldség az egészben savanyított minipatisszon!
Patisszon sütve, panír nélkül – 3 hozzávalóból 30 perc alatt
Sok munkát spórolunk magunknak, ha kisebb, zsenge, puha héjú darabokat veszünk vagy szedünk le, mert ezeket nem kell megtisztítani. Lehet őket egészben sütni, akár megtöltve is, de szeletelve is remekül működik a sütése.
Hozzávalók:
Elkészítés:
Tipp: Ugyanígy süthetsz a sütőben répát, céklát, hónapos retket, pasztinákot, cikkekre vágott káposztát.Tálald valamilyen szósszal.
Borítókép: elements.envato.com