Külföldön számos élsportoló használja felkészüléskor a hiperbár oxigénterápiát, hogy versenyeiken a maximumot tudják nyújtani. Lance Armstrong, a hétszeres Tours de France győztes, bronzérmes olimpikon például már jó néhány éve felismerte a terápiában rejlő lehetőségeket, de a teniszcsillag Novak Djokovic is minden jelentős verseny előtt beül néhány alkalommal a kamrába. David Beckham pedig már a 2002-es világbajnokság idején is használt hiperbár oxigénterápiát felkészülése részeként.
Karen Shinkins futónő és Walter Dix atléta minden nagy versenyükre, így a 2012-es londoni olimpiára is hiperbárral készül, mely extra energiával tölti fel őket, hogy minél többet hozhassanak ki magukból.
A terápia ugyanakkor a kisebb-nagyobb sérülésekből való felépüléskor is hasznos lehet,Tiger Woods például térdműtéte és Akhilles-ínának elszakadása után használta sikerrel, Ross Minter váltósúlyú ökölvívó bajnoknak pedig a boxolás során összeszedett sebeinek gyógyításában segített. A sztárfocisták közül Wayne Rooneyt is használta rehabilitációra a kezelést, 2006-os felépülése során.
A külföldi olimpikonok közül Trey Hardee többpróbázó olimpiai bajnok, valamint az amerikai vízilabda csapat is hiperbár oxigénterápiát használ ahhoz, hogy a tagok felépüljenek kisebb-nagyobb sérüléseikből, és maximális erőbedobással vethessék be magukat Londonban.
A hazai olimpikonok közül Nagy Viktor válogatott vízilabdázó is az oxigénre esküszik, hiszen a terápiának köszönhetően tavalyi vállműtétje után az év elején már meccset játszhatott. „Mindegyik kezelésem után kifejezetten jól éreztem magam, és nagyon sokat számított, hogy hamar vissza tudtam kerülni a versenysportba” – mondta el Viktor, aki nemsokára már Londonban állhat helyt.
Olimpikon vízilabdázónk mellett megfordult már a kamrában Erőss Zsolt hegymászó, Tokay Máté wakeboard világbajnok, valamint Dragóner Attila, Kiss Zoltán, Vermes Krisztián focisták is, akik mind megmérettetéseikre készültek, vagy éppen sérüléseikből épültek fel.
A hiperbár oxigénterápia során a kezeltek egy repülőgép belsejére emlékeztető kamrában a normál légköri nyomásnál 2,5-szer nagyobb nyomáson 100%-os oxigént lélegeznek be, mely hatására a szokványos körülményeknél 15-20-szoros koncentrációban éri el a sejteket, szöveteket. Ennek eredményeként olyan élettani folyamatok indulnak be a szervezetben, amelyek a sérült, nehezen gyógyuló területek gyorsabb regenerációját idézik elő, valamint javítják a fizikai és mentális teljesítőképességet.