A NASA, az Amerikai Természettudományi Múzeum (AMNH), és számos más szervezet olyan online programokkal és tevékenységekkel készül a jubileumi alkalomra, amelyek szórakoztatóak, de egyben fontos információkat közölnek a növény-és állatvilágról, valamint a felhívják a figyelmet a vadvilág védelmére.
„Fél évszázada még arra fektették a hangsúlyt a szervezők, hogy ezen a napon népszerűsítsék a különböző környezetvédelmi tevékenységeket” – írják a NASA weboldalán. – „2020-ban már az a cél, hogy a jelenlegi járványügyi helyzetben a szabadtéri programokat online megoldások, például közvetítések helyettesítsék.”
Az űrkutatási hivatal számára nagyon fontos, hogy legfrissebb eredményeiket bemutassák a nagyközönségnek, és a fiatalok érdeklődését is felkeltsék az űrkutatás iránt.
Ezért a Föld Napján már megszokott események mellett elérhetővé teszik a felvételeiket, amelyekhez szabadon hozzáférhetnek a diákok, a tanárok, a múzeumok és bárki, aki érdeklődik az űrkutatás iránt.
Délután élő kapcsolással mutatják be, hogyan lehet a kutatók segítségére a NASA tevékenysége és milyen módszerekkel igyekeznek megismerni a Föld működését, de megosztják a legfontosabb információkat a Naprendszer többi bolygójáról is.
Ennek keretében még olyan kérdésekre is választ kaphatunk, hogy hogyan segít a klímaváltozás megértésében a Vénusz és a Mars, vagy hogy milyen különleges körülmények teszik lehetővé az élet jelenlétét a Földön.
A fentieken túl a NASA által elindított #EarthDayAtHome kampány keretében megtalálható az elérhető programok listája, és a Föld Napja Hálózat keresőjével bárki megtalálhatja a legérdekesebb, Föld Napja alkalmából megrendezett online eseményeket.
Forrás: space.com