Egy a New York-i Columbia Egyetemen végzett kutatás során kiderült, hogy a bulimia nervosában szenvedők agya máshogy reagál bizonyos ingerekre, mint azoké, akik nem betegek.
Rachel Marsh, a tanulmány szerzője elmondta, hogy a kísérlet során húsz olyan nőt vizsgáltak, akik legalább kilenc éve szenvednek ebben a betegségben, valamint részt vett a kísérletben 20 egészséges nő is.
Miközben mindkét csoport agyi tevékenységét fMRI-vel, vagyis funkcionális mágneses rezonancia vizsgálattal figyelték. A feladat az volt, hogy eldöntsék, hogy a képernyőn előttük megjelenő nyilak mely irányba mutatnak. A tesztelés elején a jobb oldalra mutató nyilak a képernyő jobb oldalán villantak fel, míg a baloldalra mutatók a képernyő bal oldalán. Később vegyesen, vagyis a képernyő baloldalán megjelenő nyilak olykor jobb, máskor bal oldalra mutattak és a jobb oldalon felvillanó nyilak is vegyesen mutattak mindkét irányba. Ahhoz, hogy ekkor is helyes válasz születhessen, a teszt résztvevőinek az automatikus reakciójukat kell visszafognia, vagyis önszabályozó és kognitív kontrollra van szükségük.
A kísérlet során a bulimia nervosás betegek gyorsabban válaszoltak, viszont több rossz választ adtak, ami mutatja, hogy a falási és hányási rohamoktól szenvedő betegek nehezebben szabályozzák önmagukat. A kísérlet vezetője elmondta, hogy nem lehet véletlen az sem, hogy az ilyen betegek között több például a kábítószerfüggő és a bolti tolvaly is.
Az is kiderült, hogy a gyors és gyakran rossz válaszok meghozásához a bulimiás nők agyuk más részét aktiválták, mint azok, akik egészségesek, és nem olyan gyorsan, de sokkal pontosabban oldották meg a feladatokat.
Az további kutatást igényel, hogy pontosan hogyan függ össze a betegség és az eltérő agyműködés, vagyis, melyik az ok és melyik az okozat.
Egy a New York-i Columbia Egyetemen végzett kutatás során kiderült, hogy a bulimia nervosában szenvedők agya máshogy reagál bizonyos ingerekre, mint azoké, akik nem betegek.