Örök érvényű közhely, hogy egy nő mindent megtenne azért, hogy legyen gyereke és azért is, hogy ne. Most azoknak próbálunk tanácsot adni, akik babát szeretnének, de valamiért nem esnek teherbe.
A „hivatalos" álláspont szerint, a legjobb út a teherbe eséshez
, a heti többszöri szex -, a teljes menstruációs cikluson keresztül. Azt mindenki tudja, hogy a legfogamzóképesebb napok akkor vannak, amikor az ovuláció előtt áll az ember. Egy ciklus alatt csak egy petesejt kerül ki, feltéve hogy egészséges spermiumok is vannak a környéken . A legkönnyebben úgy tud valaki megtermékenyülni, ha megfigyeli teste jelzéseit. Ezt nem is olyan nehéz értelmezni, csak egy kis odafigyelés kell hozzá. Az erre a célra rendszeresített kis füzet segíthet felfedezni az ismétlődéseket a ciklusok során.
A ciklus hossza:A legegyszerűbb módja a fogamzóképes napok meghatározásának, hogy kiszámoljuk az átlagos menstruációs ciklust. Ez arra jó, hogy előre meg lehessen mondani a következő ovuláció idejét. A luteális fázis hossza (ez az ovuláció és a menstruáció közötti szakasz) általában hónapról hónapra ugyanolyan hosszú, kb. 13-15 nap.
Ezért ha pár hónapon keresztül megfigyeli, utána képessé fog válni, meg lehet majd saccolni azt a hetet, amikor az ovuláció ideje elérkezik. A menstruáció első napjából egyszerűen le kell vonni 13-15 napot, és ebben az időszakban sokat szeretkezni..
A ciklus hossza önmagában nem ad teljesen megbízható eredményt, így érdemes kombinálni más módszerekkel.
Átlagos napi hőmérsékletAz ovuláció után a progeszteron szint növekedik. Ezzel egy időben a testhőmérséklet is nő. Az emelkedés nem nagy, kb. 0,4 C. Ha minden nap megméri a hőmérsékletét, akkor látni fogja, hogy mikor ovulál. Sajnos ez csak utólagos eredményt mutat, így érdemes feljegyezni pár hónapon keresztül, és a többi módszerrel kombinálva használni .
A hüvely pozíciójaBár kevesen tudják, a hüvely helye a ciklus alatt változik. Ez a mozgás, bár nem érezzük, segíthet meghatározni a termékeny napokat. A ciklus elején a hüvely keményebb, az orrhegyhez hasonló tapintású, alacsonyan ül a vagina csatornában, és majdnem zárva van. Ahogy a termékenység a ciklus során nő, úgy fölfele mozdul, nyitottabbá és válik, és puhábbá válik, és kb. olyan tapintású lesz, mint az ajak. Az ovuláció után lassan visszatér a kiindulási pozícióba.
Hüvelyváladék Gondolom megfigyelte már, hogy a hüvelyváladék a ciklus elején és végén kevés. A petesejt érés idején bővebb, és olyan, mint a tojásfehérje: nyúlós és átlátszó. Bár ez talán zavaró, de nem véletlenül van ez így. Ugyanis ez nagy segíthet meghatározni, mikor vannak a termékeny napok.
Testi változásokNéhány nő felfedezheti magán, hogy az ovulációt közvetlen megelőzően egyoldalú hasgörcsöket érez. Ezek pár perctől akár óráig is eltarthatnak. Néha a mellek állaga is megváltozik: nagyobb lesz illetve puhább. Ha ilyet tapasztal magán, azt fogja fel úgy, hogy érzékeny a teste, és legyen büszke rá.
Emelkedett hangulat és jól-érzésboldogság
Sok nő libidója megnő, szebbnek és magabiztosabbnak érzi magát, és jobb kedvű,a termékeny napjai során. Logikus, hogy akkor válunk vonzóvá a másik nem számára, amikor annak itt a legmegfelelőbb ideje.
Luteinizáló hormonHa a teste jelzéseit nem tudja pontosan értelmezni, vagy egyszerűen belefáradt a dolgokba, akkor - bár nem olcsó, de - mégis megéri venni egy ovulációs szettet. Ez az LH hormon szintjét nézi a szervezetben, és pontosan megmutatja, hogy mikor fogamzóképes valaki. Mivel ez az ovulációt előre két nappal előre jelzi, így csak az a feladata, hogy elcsábítsa a párját az adott napon.