Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

Így óvhatjuk meg a babák bőrét

Létrehozva: 2/12/2016 2 perc BőrápolásBőrünkBaba-mamaBőrbetegségekBababajokBabaápolásÖsszes cikk
A babáknál fellépő egyik leggyakoribb probléma a pelenkakiütés. Valószínűleg nincs is olyan csöppség, akinél legalább egyszer ne jelentkeznének ezek a kellemetlen tünetek. Még a legjobb minőségű pelenkák használatánál is előfordulhatnak allergiás reakciók a hirtelen felgyülemlett nedvességtől.

Bár a pelenkakiütés önmagában teljesen ártalmatlan, a kipirosodott bőr nem nyújt szép látványt, és zavaró is lehet a gyermek számára. Ha pedig begyullad a baba bőre, és felhólyagosodik, kisebesedik, az már komolyabb gondokat is okozhat. A pelenkakiütések kialakulásnak megelőzéséért, illetve a már meglévő tünetek kezeléséért egy kis odafigyeléssel sokat tehetnek az anyukák. Ha a pelenkakiütés három napi kezelés után sem csökken, lehet, hogy gombás fertőzés lépett fel. A gombás fertőzés piros vagy fehér „szigetekkel” rendelkező piros nedves kiütésről ismerhető fel és alapos ápolás ellenére sem könnyen múlik el.

Hogyan lehet megelőzni?

A pelenkakiütést nem lehet minden esetben megelőzni, de van néhány dolog, amivel csökkenteni lehet az esélyét. Cseréld a baba pelenkáját rendszeresen és használj olyan pelenkát, aminek jó a nedvszívó képessége. A nedvesség a pelenkakiütés egyik fő okozója. Tisztítsd meg a baba popsiját gyengéden, de alaposan minden pelenkacserénél. Legyen a kicsi popsija teljesen száraz mielőtt tiszta pelenkát adsz rá. Rendszeresen próbáld meg pár órára pelenka nélkül hagyni a babát. Így a bőre lélegezhet és a pelenka nélküli mozgás elősegíti a motoros képességek kialakulását is. Kérd ki az orvosod tanácsát, hogy melyik krémet ajánlatos használni, gombás fertőzés gyanúja esetén mindenképpen orvoshoz kell fordulni.

A baba kipirosodott, esetleg gyulladt popsijának kezelésére a különféle krémeken kívül fényterápiát is alkalmazhat a gondos szülő, hisz a polarizált fény megnyugtatja a csöppség bőrét, és segít abban is, hogy gyorsabban gyógyuljon a kiütés.

- Ráadásul a polarizált fényterápia egy olyan természetes módszer, aminek semmilyen mellékhatása nincs, vagyis nem kell attól tartanunk, hogy a natúrnak mondott kenőcstől allergiás reakció lép fel a babánál. Persze, léteznek még egyéb praktikák is, amikkel megelőzhető a pelenkakiütés, mint amilyen a megfelelő higiénia és bőrtisztítás, illetve, hogy lehetőleg jó minőségű, antiallergén pelenkát vegyünk a csemeténknek – mondta Török Tamás, egy fényterápiával foglalkozó cég ügyvezető igazgatója, aki hozzáfűzte: a bőrünk egy fontos szervünk, ami sok odafigyelést igényel. A babák bőre különösen érzékeny, ezért az ő esetükben még lényegesebb, hogy mindent megtegyünk azért, hogy egészséges maradjon. Sajnos, a pelenkakiütés még akkor is kialakulhat náluk, ha minden, fentebb felsorolt szabályt betartunk – ilyenkor a kezelésre kell nagyobb hangsúlyt fektetni.

„A polarizált fény a pelenkakiütések esetén is igen hatásos lehet. Megnyugtatja a bőrt, és serkenti a sejtek működését, így sokkal ellenállóbbá teszi őket a különféle fizikai hatásokkal szemben. A már kipirosodott, esetleg hámló bőr gyorsabb regenerálódásához is hozzájárul, így a bőr előbb gyógyul, és a csöppség jóval hamarabb tünetmentes lesz.”
A babáknál fellépő egyik leggyakoribb probléma a pelenkakiütés. Valószínűleg nincs is olyan csöppség, akinél legalább egyszer ne jelentkeznének ezek a kellemetlen tünetek. Még a legjobb minőségű pelenkák használatánál is előfordulhatnak allergiás reakciók a hirtelen felgyülemlett nedvességtől.