Patika:A patikaválasztóban offline és online Szimpatika gyógyszertárak is elérhetők. A termékek pontos ár és készletinformációjához válasszon egyet a webshoppal rendelkezők közül.
Átfogó felmérést készített a nők jólétéről országonként az egyébként lakásbérbeadással foglalkozó, világszerte jelen levő website, a Nestpick. A kutatás eredményeként létrehoztak egy “2019 Women’s Liveability Indexet” (női élhetőségi indexet), amelyet egy csomó más adattal tettek közzé egy terjedelmes táblázatban.
A *kutatók* 100 országban mérték a nők jólétét, négy kategóriára osztva a szempontokat: infrastruktúra, egyenlőtlenség, jogalkotás és munka.
A következő szempontok szerepeltek a vizsgálatban többek között:
egészségügyi ellátás,
biztonság,
oktatás,
a nők elleni erőszak aránya,
a nők várható élettartama,
bérszakadék,
a női egészségügyi termékeket terhelő adók,
az emberkereskedelem mértéke,
a váláshoz fűződő jogszabályok,
a szülési szabadság időtartama,
a nők szavazati joga,
a nők aránya a magasabb pozíciókban, a kormányzatban.
Mindemellett kikalkulálták az ‘Equal Pay Day’-t országonként, vagyis azt a napot, amelytől a nők lényegében ingyen dolgoznak az év végéig a férfiakhoz képest. Magyarországon ez a dátum november 26. a felmérés szerint, ami nem is olyan rossz.
A fenti szempontok összesítéséből kijött egy 100 országból álló lista, amely aszerint rendezi sorba az államokat, hogy melyik a legélhetőbb a nők számára.
1. Norvégia
2. Svédország
3. Kanada
4. Finnország
5. Izland
6. Dánia
7. Írország
8. Szlovénia
9. Ausztria
10. Észtország
...
19. Egyesült Királyság
20. Belgium
21. Szlovákia
...
30. Magyarország
31. Lengyelország
32. Egyesült Államok
Az utolsó három helyen Pakisztán, Etiópia és Nigéria végzett
Erről készített és publikált nőnap alkalmából felmérést a Nestpick 2019-ben. Rengeteg szempontot vettek figyelembe, az egészségügyi ellátástól a nők elleni erőszak mértékéig. Magyarország orrhosszal megelőzte az Egyesült Államokat a százas toplistában.