Mihalec Gábor rendkívül gyakorlatias stílusban tekinti át azokat a kérdéseket, amelyek előbb-utóbb minden párkapcsolatban felmerülnek, és a folytatás azon múlik, hogy ezekre milyen válaszokat sikerül találnunk.
Honnan tudhatjuk egyáltalán, hogy összeillünk-e egymással, hogy lehet-e ebből hosszú távú szövetség? Az ellentétek vagy a hasonlóságok vonzzák egymást? Hogyan veszekedjünk jól? A párkapcsolat melyik szakaszában a legideálisabb gyermeket vállalni? Kibírja-e a kapcsolat, ha másképp gondolkozunk például spirituális, vallási kérdésekben? Mit lehet tenni, ha érezzük, hogy távolodunk egymástól?
A tudomány és a statisztikák megmutatják, hogy a legtöbb pár nagyon hasonló, előre jelezhető problémákkal, krízisekkel találkozik a kapcsolata során. Ám akik nincsenek tisztában azzal, hogy ezek természetszerűen következnek be, és a megfelelő információk birtokában, tudatos munkával keresztül lehet rajtuk jutni, azok nagyon hamar szakítanak, mert úgy érzik: mégsem a másik az "igazi".
Éppen ezért a legtöbb válást a házasságkötés utáni első évben mondják ki! A legtöbb kapcsolat tehát már az első kikerülhetetlen krízist sem éli túl, valójában meg sem tud szilárdulni.
Mihalec Gábor könyve lépésről lépésre vezet a párkapcsolat és a házasság folyamatában, megmutatva, hogy hol számíthatunk nehézségekre, elbizonytalanodásokra, válságos időszakokra, és mit tehetünk ilyenkor, ha szeretnénk megőrizni és megerősíteni a szövetséget.
A könyv külön erénye, hogy azoknak, akik elolvasása után úgy érzik, további segítségre lenne szükségük, gyakorlati eligazítást ad, mit érdemes igénybe venniük, hová célszerű fordulniuk.
forrás: Nyitott Akadémia hírlevél