Olyan adatokra tértek ki, mint a macskák életminősége, a gazdival való kapcsolat minősége, vagy épp a problémás viselkedés előfordulása.
Nem nagy meglepetésre az, ha egy cicával többet és többféle módon is játszottak, pozitívan hatott az állat jóllétére. Az pedig, ha napi szinten hosszabb időt töltött a közös játékkal a gazdi és a cica, a két fél jobb kapcsolatát erősítette.
Ezek különösen azokra a cicákra voltak érvényesek, akiket nem engedtek ki a házból, a kijárós macskáknál kisebb jelentősége volt a játéknak a cica jóllétére.
(Egy korábbi kutatásban arra jutottak, hogy a kijárós macskák természetrombolását csökkenteni lehet több játékkal és jobb minőségű táppal.)
A felmérés elárulta, hogy játék hiányában a macskák viselkedése megváltozott, stresszesebbé váltak, frusztráltak vagy épp nyugtalanok lettek, emiatt is fontos a játék a cica jóllétének fenntartásában, az Animal Welfare szakfolyóiratban közzé tett eredmények szerint.
Mivel a felmérés önbevalláson alapult, ezért természetesen vannak korlátai is, ez leginkább azt jelzi, hogy több efféle felmérésre lenne szükség, nagyobb létszám bevonásával, s akkor az is kiderülhet, hogy pontosan mennyi is a játékszükséglete egy cicának ahhoz, hogy igazán jól érezze magát a bőrében.