Utazási betegségek

Milyen gyógyszereket vigyünk a nyaralásra?

Nyaralás előtt a csomagunk összeállításakor a legutolsó, ami eszünkbe jut - hacsak nem szenvedünk valamilyen krónikus betegségben -, az az orvosi csomag. Pedig érdemes figyelmet fordítanunk a megfelelő készítményekre, mert enyhe betegség vagy könnyebb baleset a pihenés alatt is érhet minket.

Mi kerüljön az úti patikába?

A fájdalom- és lázcsillapítók a leggyakrabban alkalmazott gyógyszerek közé tartoznak. Nincs ez másként a nyaralások, utazások alkalmával sem. Mit ajánlhat a gyógyszerész?

Egzotikus utazás egzotikus betegségek nélkül

Vietnám, Mexikó, Srí Lanka, Fülöp-szigetek. Csupán néhány a gyönyörű, egzotikus úti célok közül. Ám a feledhetetlen utazás komoly veszélyeket is rejthet magában, ha nem tájékozódunk kellőképp a célország egészségügyi helyzetéről és a kötelező vagy javasolt védőoltásokról.

Elkerülhetőek a nyári fertőzések

A nyári hónapokban bizonyos fertőzések könnyebben terjednek, ráadásul a szünidőben, nyaralás idején sokan könnyelműbbek, kevésbé figyelnek oda a lehetséges veszélyforrásokra. Dr. Barcs István főiskolai tanár, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Epidemiológiai Tanszékének vezetője hívta fel a figyelmet azokra a fertőzésekre, amelyek leginkább a nyári hónapokban okozhatnak bajt.

Súlyos betegséget okozhat a légkondi

A torokfájás- és gyulladás nem csak a hideg évszakban jelentkezhet, nyáron is sokan szenvednek a fájdalomtól, kaparó érzéstől. Dr. Augusztinovicz Mónika, az Oxygen Medical fül-orr-gégész szakorvosa a tüneteket, az okokat és a kezelés jelentőségét összegezte.

Így előzheti meg a trombózist!

A nyár és a jó idő az utazás, a vakáció időszaka. Ilyenkor az emberek felkerekednek, autóba, buszra vagy repülőre ülnek. A rengeteg élmény és a kikapcsolódás mellett azonban tudni kell azt is, hogy a hosszabb utak veszélyt is rejtenek magukban. A trombózis kialakulásának veszélye 1-2 órás utazásnál minimális, a hosszabb táv azonban növekvő rizikófaktor.

A szabadtéri szex veszélyes lehet!

A nyári bulik, a pezsgés, a kikapcsolódás hevében könnyebb megfeledkezni arról, hogy a szabadtéri szerelmeskedés számos egészségügyi veszélyt rejt a nők számára – a homokban, vízben, a rosszabb tisztálkodási körülmények között könnyebb elkapni az intim fertőzéseket.

Hogyan fertőtlenítsünk?

Milyen fertőtlenítőszereket tartsunk az elsősegély dobozban? Hogyan kezdjünk neki a fertőtlenítésnek? Kovácsné Dr. Nádas Mártát, a budapesti Phönix Patika gyógyszerészét kérdeztük.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!