nyak

A nyakfájás okai és kezelése

A nyakfájásnak számos olyan oka lehet, amelyet nem tudunk befolyásolni, mint például a korral járó változások, de vannak olyan tényezők is, amelyeken változtathatunk.

4 tanács, hogy a homeoffice alatt is egészségesek maradjunk

Az, hogy a munkahelyünk az otthonunkba költözött, sok kellemetlenséggel is járhat, például azért, mert számos lakásban nincs egész napos munkavégzésre kialakított tér. Ez pedig az egészségünk mellett a hatékonyságunkra is negatív hatással van.

Ezt okozhatja a túlzott mobilozás és tabletezés

Megdöbbentő, de van benne igazság: a különböző mobileszközök lehajtott fejjel történő nézegetésének olyan hatása van, mintha egy több mint húszkilós zsákot cipelnénk folyamatosan a nyakunkban.

Alvás közben is károsodhat a gerincünk

Meg sem kell mozdulni ahhoz, hogy ízületi, csípő-, vagy gerincproblémák alakuljanak ki pihenés közben, csupán egy nem megfelelő matrac, vagy párna szükséges hozzá. Aggodalomra azonban nincs ok, néhány apróbb változtatással elkerülhetőek a mozgásszervi panaszok.

A krónikus fájdalom okai

Norvég követéses vizsgálata igazolta azt a feltételezést, hogy a rendszeresen tréningező embereknél alacsonyabb a tartós hát-, nyak- és vállfájdalmak kialakulásának kockázata.

Gerincproblémákat okoz a mobilozás

Púposak lesznek, vagyis elgörbül a nyaka és a hátgerince azoknak a gyerekeknek, akik okostelefonjuk vagy más készülékek monitorja előtt töltenek naponta több órát egy ausztrál gerincspecialista szerint.

5 gerincvédő tipp irodai dolgozóknak

Ki ne ismerné a napi 8-10 órás ülőmunka következtében jelentkező fájdalmat a derék – nyak – váll vonalán? Az irodai dolgozók többsége küzd a jelenséggel, de csak kevesen tudják: ha nem tesznek ellene, az komoly ízületi problémákat, valamint a gerinc működésében jelentkező rendellenességet eredményezhet. Hévíz legnagyobb hoteljének gyógytornászától, Nemes Viktóriától megtudhatjuk, mit tehetünk azért, hogy enyhítsük a fájdalmat, és megelőzzük gerincünk kóros elváltozását.

Mit tehetünk a kínzó hátfájás ellen?

Talán emlékszünk, hogy gyerekkorunkban gyakran szóltak ránk a szüleink otthon, vagy a tanárnő az iskolapadban: ülj egyenesen, görbe lesz a hátad! De valóban káros a helytelen pozícióban való ülés, mint azt kiskorunkban mondták? És milyen módszerekkel javíthatunk a helyzeten?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!