Művészet

Okosító népzene

Mindenki úgy muzsikál, amilyen jellem, de alázattal, figyelemmel és alkalmazkodással sok mindent elérhetünk nemcsak a zenében, de az élet minden területén is. A Szimpatika TV adásából kiderül, miért jó, ha népzenével is foglalkoznak gyerekek.

Falusi Mariann: „Nem vágyom arra, hogy mások ítéljenek meg”

Már gyerekként kiderült, hogy tehetséges a zenében, de az igazi sikerekig még el kellett telnie néhány évnek. Az ország egyik legsikeresebb duójával vált ismertté, majd később hangi adottságainak köszönhetően a zene legnagyobb mestereivel is együtt dolgozhatott. Falusi Mariannal 2016 októberében beszélgettünk a múltról, a jövőről, és hogy miért nem tudja elképzelni az életét állatok nélkül.

Csuja Imre: „Frank Sinatra-t énekeltem angolul”

Nemcsak színészként, hanem szinkronszínészként is rengeteg filmben működött közre, jellegzetes hangját mindenki felismeri. E mellett számos színdarabban látható Budapesten és az ország különböző színházaiban is. Csuja Imrével 2016 júliusában beszélgettünk szakmáról, vidéki gyerekkorról, és arról, hogyan lehet megakadályozni, hogy beskatulyázzanak egy színészt.

Twist Again

Minden kedves decens olvasója kapaszkodjék a magazinba most, ha tud! Bizony, a RockandRoll életérzést idézik majd az alábbi sorok, afféle nyári viharként kavarva fel az önképzés eddigi szárazanyagtartalmát.

A lélek és a motor

Éppen 30 éve táncolnak együtt. Gimnazistaként kezdték, standard kategóriában évekig versenyeztek, és több más műfajba belekóstoltak, mielőtt rátaláltak az argentin tangóra, mely ’93-ban nálunk még szinte ismeretlen volt. Götz Andrea és Szőllősi András: színpadi koreográfiák készítői, a Botafogó Táncegyüttes alapító tagjai, az első hazai argentintangó-táncház megálmodói. Tangó-produkcióikkal a MÜPA, az Operaház, az Erkel Színház, a Nemzeti Táncszínház fellépői. Először 25 évesen jártak Buenos Airesben, amit később több út követett – de a legemlékezetesebb mindig az első nagy utazás.

Tompos Kátya: „Jólesik, ha elismernek”

A magyar és orosz felmenőkkel rendelkező színésznő énekesnőként is egyre elismertebb. Elmondása szerint a zene rengeteg görcsöt oldott fel benne, ma pedig már lemezt készít. Tompos Kátyával 2016 júniusában beszélgettünk karrierjéről, családi terveiről és arról is, hogy miért utcazenélt Párizsban.

Toporzékolni az energiától

Salamon Beáta megkerülhetetlen az autentikus magyar hangszeres zenében. Prímás, zenetanár, a Méta együttes alapítója, koncertfellépő, színházi és stúdiózenész, nép-és világzenei együttesek – köztük a Csík zenekar – zenei rendezője. „Már pici klasszikus hegedűsként belém verték az előítéletet a népzenével szemben – írja. Ezt próbálom jóvátenni 1981 óta, missziósként.” A népi hegedűt szívesen ötvözi jazz- vagy rock-zenével, de más műfajokba is gyakran kirándul. Súlyos betegségből lábalt ki nemrég – most új erővel várja a feladatokat.

Unokáink se?

Az épített örökség és természeti környezetük kézenfekvő benyomások civilizációnk mibenlétéről, így szűkebb pátriánk tekintetében identitásunk jelképei is. Már ameddig!

Szinetár Dóra: „Hiszek a gondolat teremtő erejében”

Már régóta ismeri az ország, hiszen gyerekkora óta rengeteg előadásban játszik. Kitűnő színészi képességei mellett egyben remek énekesnő is, sokoldalú tehetségét a legkülönbözőbb előadásokban használják ki a rendezők. Szinetár Dórával 2016 áprilisában beszélgettünk a családi háttérről, a gyereknevelés nehézségeiről, és arról, hogy jótékonykodni nem is annyira egyszerű.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!