baktériumok

Ezért fontos a gyakori kézmosás

A gyakori, alapos, szappanos kézmosás fontosságára hívja fel a figyelmet az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a kézhigiénés világnapon, május 5-én.

Különleges baktériumokra bukkant kutatók egy csoportja

Egy pénteken publikált tanulmányban Venezuela déli részén, az amazonasi dzsungelben élő apró, elszigetelt törzs lakosainak emésztőrendszerében, szájában és bőrén élő mikrobákat vizsgálták meg. Az eredmények árulkodnak arról, a modern életvitel mennyire változtathatja meg az emberi szervezet baktériumközösségét.

Meglepő eredmények a rákkutatásban

Az ételmérgezést okozó szalmonella-baktérium génmódosított törzsei hatékonyan semmisítik meg a daganatos sejteket anélkül, hogy károsítanák a gazdaszervezetet - bizonyították sejttenyészeteken és állatkísérletekben az Arizonai Állami Egyetem tudósai.

A torkunkban élő veszélyforrás: a meningococcus

Kevesen vannak tisztában a meningococcus fertőzés alattomos terjedésével, gyors lefolyásával és súlyos szövődményeivel. Ez a baktérium felelős a gennyes agyhártyagyulladás elterjedéséért is, amely főleg a kisgyermekekre és a fiatal felnőttekre jelent nagy veszélyt. A betegség gyors felismerése életet menthet: időben történő orvosi beavatkozással a betegnek jó esélye van a teljes gyógyulásra, azonban minden tizedik eset - a szakszerű ellátás ellenére is - halálos kimenetelű. Éppen ezért van különösen nagy jelentősége a megelőzésnek, amelynek egyetlen lehetséges eszköze a védőoltás.

A vágódeszka veszélyes tárgy!

A vágódeszka az otthonunk egyik legveszélyesebb és legfertőzőbb pontja - akár 200 százalékkal több baktérium fordulhat meg rajta, mint a vécéülőkén.

Miért fáj?

A torok fájdalma nemcsak gyakori panasz, hiszen bárkit érinthet, de sok betegség, probléma állhat a hátterében a gyulladástól a fertőzéseken át a stressz okozta izomfájdalomig.

Több az Alzheimer-kóros ott, ahol jobb a higiénia

A modern városi életmód és a fejlett higiénia is meghúzódhat az Alzheimer-kórnak az ipari országokban tapasztalt terjedése mögött - derült ki egy frissen közölt brit tanulmányból. A Cambridge-i Egyetem kutatócsoportja 192 ország Alzheimer-kórra vonatkozó adatait vetette össze, és azt fedezte fel, hogy ahol jobbak a higiéniás körülmények és ennek köszönhetően számos más betegség ritkábban fordul elő, ott több az Alzheimer-kóros beteg.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!