laboreredmények

Így lehet bárkiből beteget csinálni

A diagnózis felállításánál a háziorvosok (is) nagymértékben támaszkodnak a laborvizsgálatok eredményére. Különösen akkor, ha kifejezett fizikális eltéréssel nem járó kórkép gyanúja merül fel egy egyébként jó általános állapotú beteg esetében.

Ennyi minden lehet egy paradicsomban

Hogy mi minden van egy paradicsomban, az nem csak a biológia szempontjából érdekes kérdés. A paradicsomot ugyanis megesszük, így aztán egyáltalán nem mindegy, hogy milyen anyagokat tartalmaz.

Az évszakváltások hatása szervezetünkre

A tavaszi és az őszi évszakváltás mindig váltást jelent az egészségünkben is. Megváltoznak az időjárási körülmények (hőmérséklet, napsugárzás, páratartalom, nappalok hossza), változik a napi tevékenységünk (nyaralás, illetve munka), változik a minket körülvevő közeg (szabad levegő, illetve zárt helyiség), a gyermekek ősztől óvodai vagy iskolai közösségbe járnak, az étkezésünk is változik (friss, illetve főként tartósított élelmiszerek).

Mit kell tudni a sav-bázis egyensúlyról?

Acidózisnak (savasodás) nevezik, ha a vér pH-értéke 7,35 alá csökken, és alkalózisnak (lúgosodás), ha az érték 7,45 fölé emelkedik. A szervezet mindkét esetben válaszreakciókat indít el, melyek a pH-egyensúly visszaállítását, normalizálódását célozzák.

Az ételérzékenység tartós panaszokat okozhat

Bár Magyarországon is sokakat érint, legtöbbször még csak eszünkbe sem jut, hogy tartós panaszaikat (pl. hasfájás, kiütések) étel okozza. Az ételintolerancia vagy ételérzékenység átlagosan minden negyedik embernél okoz tüneteket.

A vérszegénység súlyos betegséget is jelezhet

Orvosi rendelőkben az egyik leggyakrabban elhangzó tanács: „Vérszegény? Szedjen vasat!” Elsősorban hölgyeknek javasolják, főként fiatalabb, de akár idősebb korban is. Valóban ennyire komoly betegségről van szó? Egyáltalán: betegség-e a vérszegénység?

Nem csak szűrni kell, de megoldást is kínálni

Hány órát dolgozik egy nap? Mennyi ideje van lazítani? Érzett már mellkasi szúrást, légszomjat, kimerültséget, problémája van a súlyával, a terhelhetőségével? Ha csak egy kérdésre is igen a válasz, dr. Sztancsik Ilona, az Oxygen Medical foglalkozás egészségügyi szakorvosa szerint fontos lenne részt vennie egy teljes körű szűrésen.

Élet ízek és kozmetikumok nélkül?

Képzeljünk el egy világot, ahol nem viselünk sminket, nem érezzük parfümök illatát és a nem fogyasztunk készételeket. Hogyan élhetünk fűszerallergiával?

A hajhullás oka

A haj folyamatosan megújul, bizonyos időszakokban, főként ősszel és tavasszal intenzívebb hullást is tapasztalhatunk. Nőknél hormonális változások és stressz is hatására is növekedhet a kihullott hajszálak mennyisége. A hajhullás okairól és a kezelési lehetőségekről dr. Vincze Ildikó, a Dermatica bőrgyógyász-kozmetológusa ad felvilágosítást.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!