csonttörés

Törékenyebbek vagyunk, mint őseink

A modern ember elvesztette végtagjai csontsűrűségének 20 százalékát, mióta áttért a földművelésre és letelepedett körülbelül 12 ezer éve - állapították meg kutatók, akik leginkább a kevesebb mozgást igénylő életmóddal magyarázzák a csontritkulást.

Gyors felépülés a nyári balesetekből

A nyári időszakot sajnos számos apró baleset tönkreteheti, legyen az csonttörés, húzódás vagy rándulás. Természetes, hogy ilyenkor a minél gyorsabb felépülésre, a sérült testrész mielőbbi gyógyulására vágyunk. Számos kísérlet, külföldi és hazai példa is mutatja, hogy oxigénterápiával az ilyen jellegű balesetek utáni felépülési idő lényegesen csökkenthető.

Nyári baleseteknél gondolni kell a trombózisveszélyre

„Nyáron, szabadság alatt megszaporodnak a sérüléses balesetek. Az izomsérülések, csonttörések azonban nemcsak hosszan tartó gipszet jelentenek, de mélyvénás trombózis kialakulásához is vezethetnek, különösen az arra hajlamos személyeknél” - hívja fel a figyelmet a nyár egy kellemetlen velejárójára prof. Blaskó György, a Trombózisközpont szakmai vezetője.

Amit a csontritkulásról tudni kell

A csont élő szövet, amely folyamatosan lebomlik és újraépül. Ha a lebomlás és az újraépülés közötti egyensúly felborul (például hormonális vagy táplálkozási okok miatt), a csont elveszítheti ásványianyag-tartalma egy részét. Az ásványi anyagok adják a csont sűrűségét és szilárdságát. A csontsűrűség enyhe fokú csökkenését osteopeniának nevezik.

Új módszereket fejlesztettek ki a csontritkulás ellen

Magyarországon már népbetegségnek számít a csontritkulás a szakemberek szerint - jelenleg csaknem 600 ezer nő és 300 ezer férfi beteget tartanak nyilván. Napjainkra új csontegyesítő anyagokat fejlesztettek ki.

A fiatalkori sport csökkenti az öregkori csonttörés kockázatát

A fiatalkori rendszeres testmozgás segíthet csökkenteni az öregkori csonttörés kockázatát - derült ki egy új tanulmányból, amelynek megállapításait az Amerikai Sportorvosi Ortopédiai Társaság (AOSSM) chicagói rendezvényén ismertették a szakemberek.

Nem csak Achillesnek sebezhető

A sarok feladata, hogy biztosítsa a támasztékot a test súlyának, éppen ezért a sarkunk minden egyes lépésünknél komoly behatásnak van kitéve. A szakértők szerint járáskor a testsúly 1.25-szöröse, futáskor a 2.75-szöröse nehezedik a lábunkra. Így már érthető, miért olyan érzékeny és sérülékeny ez a terület.

Lézerrel a csontritkulás ellen

Lézersugár használatával pontosabban megállapítható a csontritkulás mértéke a Finn Tudományos Akadémia kutatócsoportja szerint.

Biztos módszer, amellyel felgyorsítható a gyógyulás

Ficam, törés, égési sérülés… 4 hét, 6 hét, 8 hét. Ha nem engedhetünk meg magunknak ennyi pihenőt, nincs más hátra, mint hogy lerövidítsük a gyógyulási időt. Az oxigén természetes gyógyító erejével akár felére csökkenthető a lábadozási idő.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!