pszichológia

Hány évesen vagyunk a legboldogabbak?

Az ember azt gondolná, idősebb korában úgy emlékszik, hogy fiatal korban volt a legboldogabb. Hiszen nem gyötörték egészségügyi problémák, nem kellett családról gondoskodnia.

Visszatalálunk egymáshoz? Konfliktusok és megoldások a szülő–gyermek kapcsolatban

A szülő-gyermek kapcsolat életünk alapvető, meghatározó viszonya, néha mégis fényévnyi távolságra érezzük magunkat egymástól, és reménytelennek tűnik, hogy akár a legapróbb dolgokban is egyetértésre jussunk. Vajon miért nem beszélünk közös nyelvet azzal, akit annyira szeretünk, vagy legalábbis annyira szeretnénk szeretni?

Az étvágy a vágy bizonyítéka

Bizonyára hallott már a népszerű vágyserkentő szerekről, krémekről, kapszulákról. Mielőtt költségbe verné magát, próbálkozzon egyszerűbb megoldásokkal. Íme, hét étvágygerjesztő tipp.

Családrobbanás 2. rész: Elszakadás

Amikor a családon belüli nagy szakadásokra gondolunk, óhatatlanul a válás szó jut eszünkbe. Ilyenkor házastársak esetében elválásról beszélünk, a gyermekek önállósulási próbálkozásait pedig elszakadásnak nevezzük. A két dologban közös, hogy olyan folyamat eredménye, amelyben mindkét fél óhatatlanul vesztesnek érzi magát.

Egyedülálló nők gyermekvállalása

Napjainkban a tapasztalatok alapján egyre későbbre tolódik a nők gyermekvállalása. A jelenséghez az is hozzátartozik, hogy sokan a negyvenedik életévükhöz közeledve is azért vállalnak gyermeket, mert úgy érzik, hogy egyszerűen nem várhatnak tovább egyre hangosabban ketyegő biológiai órájuk miatt.

Hogyan idézzük föl emlékeinket?

Az illatok erősebben idéznek fel bennünk érzelem-emlékeket, mint a hangok, de nem erősebben, mint a fények - állítják holland kutatók.

Képzeld magad a helyembe! Az empátia lélektana

A Dél-Kaliforniai Egyetem kutatói szerint agyunk természeténél fogva empátiára törekszik, még azok esetében is, akik fizikailag jelentősen különböznek tőlünk. Ehhez azonban két külön agyi régió együttes működésére van szükség.

Az öngyilkosok felének életét meg lehetne menteni

Gazdasági válság idején jelentősen növekszik a lelki problémákkal küszködők száma, ezzel együtt a gondozók feladata. Bár tudományos elismertsége magas fokú, mégis súlyos problémákkal küzd a magyar pszichiátria - hangzott el Debrecenben, a Magyar Pszichiátriai Társaság vándorgyűlése kapcsán tartott sajtótájékoztatón.

Lehet, hogy érzelmi zsarolás áldozata vagy?

Bármely emberi kapcsolatban kialakulhat érzelmi zsarolás, ahol az egyik fél nem engedi eltávolodni magától a másikat, aki lazítani szeretne valamely szoros köteléken. Az érzelmi zsarolás nagyon veszélyes és romboló emberi taktika. Azért, mert nehezen észrevehető, mert hamis színben tünteti fel saját érzelmeit.

Miért szoronganak a gyerekek?

Talán furcsán hangzik, de bizonyos fokú szorongásra mindenkinek szüksége van. Ahhoz, hogy kapcsolatunk a környezetünkkel ideális legyen, fontos, hogy érzékenyek legyünk a visszajelzésekre, a kritikákra, hiszen ezek alapján tudjuk magunkat, viselkedésünket formálni. Ez bizony szorongással is jár. Miért is lenne ez másképp a gyerekeknél?

Ajánlataink

Nyereményjátékok

Megfejtő

Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!

Facebook játék

Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!