Alvás

„Anyám, az álmok nem hazudnak”

– Írja Petőfi, de vajon igaza volt-e? Éjszakai ”belső-mozink” megadhatja a választ kérdéseinkre? Netalán a jövőt is előrevetítheti? Álmokról, rémálmokról és azok megfejtéséről beszélgettünk Kapor Gábor pszichológussal.

Miért álmodunk?

Az álmok segítenek a traumák feldolgozásában, az élmények rendszerezésében és feldolgozásában. Laboratóriumi körülmények között még azokról is kiderül, hogy szoktak álmodni, akik sosem emlékeznek rá.

Árulkodó jelek

Három elváltozást találtak a Stanford Egyetem kutatói az úgynevezett krónikus fáradtság szindrómában szenvedők agyában. Ez áttörést jelent: az érintetteket nem kezelhetik tévesen hipochonderként.

Napközben is álmos?

Mindenkivel megesik olykor, hogy 7-8 óra alvás után is fáradtan ébred, és ez az egész napját végigkíséri, ha azonban rendszeresen előfordul, érdemes utánajárni a problémának.

5+1 tipp a tavaszi fáradtság ellen

A nem megfelelő táplálkozás, a túl kevés alvás és a változékony, egyre melegebb időjárás mind hozzájárulhat a tavasz érkezésével elhatalmasodó tompultság érzéséhez.

Álmatlanság: mikor van szükség orvosi kezelésre?

Gondjai vannak az elalvással? Rendszeresen felriad éjszaka, és nehezen alszik vissza? A tervezettnél akár egy órával korábban felébred? Az álmatlanság következményeiről és kezeléséről dr. Vida Zsuzsanna neurológus, szomnológus, a JóAlvás Központ főorvosa ad felvilágosítást.

A rossz alvás súlyos figyelmeztetés

Nagyobb a szívelégtelenség kockázata azoknál az embereknél, akiknek problémájuk van az elalvással - mutatták ki norvég szakemberek.

Vészelje át a telet influenza nélkül!

Lassan, de biztosan közeleg hazánkban is az influenzajárvány, mely minden évben számtalan embert dönt le a lábáról. Amennyiben nem akar lázasan és fájó torokkal ágyba kényszerülni, fogadja meg dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont endokrinológus főorvosának életmódbeli tanácsait!

Egészséges életmóddal lassítható az öregedés

Azt, hogy az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás, a testmozgás és a rendszeres lazítás jótékony hatással vannak egészségünkre és biológiai korunkra, tapasztalatból is tudjuk, de új kutatási eredmények is ezt igazolják.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!