A torokfertőtlenítés előnyei

2015. 10. 31.
A torokgyulladás rendkívül gyakori betegség minden életkorban. Tünetei igen jellegzetesek, a legtöbb esetben fertőzés okozza a torok gyulladását. Az életminőséget, a munkaképességet jelentős mértékben befolyásolja a betegség.
Milyen tünetei lehetnek a torokgyulladásnak?
Nyelési fájdalom, vérbő garatnyálkahártya, a nyaki nyirokcsomók megnagyobbodása, illetve egyéb hurutos panaszok (orrváladékozás, köhögés) kísérhetik a torok gyulladását.

A torokgyulladás okai
A torokgyulladásokat a legtöbb esetben baktériumok és vírusok okozzák. A tünetek alapján rendszerint nem lehet különbséget tenni a két típus között, a vírusos torokgyulladás pedig gyakran fertőződik felül bakteriálisan.

Mi a teendő, ha fáj a torka?
Panaszai kezdetén alkalmazzon torokfertőtlenítő szopogatós tablettát, spray-t, a fertőzés tüneteinek gyors leküzdésére javasolt még C-vitamin szedése és probiotikum kúraszerű alkalmazása. A gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító gyógyszereket akkor érdemes szedni, ha a fájdalom nagyon zavaró, illetve a gyulladáscsökkentők egyben a lázat is mérséklik. A legtöbb esetben ezen szerek hatékonyan csillapítják a tüneteket, és az esetek döntő többségében nincs is szükség egyéb kiegészítő kezelésre. Érdemes a házipatikában tartani ezeket a gyógyszereket, mert gyors és hatékony segítséget jelentenek a torokgyulladás kezelésében. Vény nélkül kaphatóak, ezért, gyorsan, orvosi vény nélkül is alkalmazhatja panaszai enyhítésére.
Ha panaszai nem javulnak néhány nap alatt, akkor javasolt orvoshoz fordulnia, mert ez esetben felmerül, hogy vagy bakteriális fertőzésről van szó, vagy a bár kezdetben vírusos fertőzés bakteriálisan felülfertőződött.
Bakteriális fertőzés esetén antibiotikum adása jön szóba, de az antibiotikumos kezelést is érdemes kiegészíteni gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítókkal, torokfertőtlenítő alkalmazásával, illetve az immunrendszer erősítésére probiotikum és C-vitamin szedése is javasolt.

A torokfertőtlenítők nemcsak a torokgyulladás kezelésére alkalmazhatóak
A torokfertőtlenítők hatásspektruma igen széles, számos mikroorganizmus ellen kifejtik hatásukat, így a szájüreg és a garat többféle megbetegedése esetén sikeresen alkalmazhatóak. Fogászati kórképekben is hatékonyak, például a fogínygyulladás, protézis okozta szájüregi gyulladás kezelésére, illetve fogászati beavatkozások, például foghúzás után. Jelentősen enyhítik a tüneteket nyelvgyulladás, szájüregi fertőzések (afta, gombás fertőzések) esetében, fül-orr-gégészeti beavatkozásokat követően.

Forrás: WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!