Egyetlen csók befolyásolhatja döntésünket

2014. 12. 29.
Szerző: Szimpatika
Maga a csók egyáltalán nem csak a baktériumcseréről vagy az érzelmi többletről szól. Ajkaink ugyanis nagy szerepet játszanak szeretettel és biztonsággal kapcsolatos emlékeink megalapozásában.
Egy új holland kutatás szerint körülbelül 80 millió baktériumot cserélünk egy szenvedélyes tízmásodperces csók ideje alatt: ha aggódósak vagyunk, ez a tény teljesen más megvilágításba helyezhet mindent. Ha nem, akkor is érdemes belegondolni a hideg és a náthaidőszak elején, hogy mi történik ilyenkor testünkkel. Összefoglalnánk az elején: semmi rossz! Sokkal nagyobb esélye van annak, hogy egy kézrázástól betegszünk meg, mint egy csóktól. És ha ez még nem lenne elég: a baktériumok mellett számos más előnyt osztunk meg egy partnerrel egy csók révén - írja a hazipatika.com.



Maga a csók egyáltalán nem csak a baktériumcseréről vagy az érzelmi többletről szól. Ajkaink ugyanis nagy szerepet játszanak első, szeretettel és biztonsággal kapcsolatos emlékeinkben: ezen viselkedésmintákban ugyanis felfedezhetőek csókkal kapcsolatos elemek: ilyen például a cumiztatás vagy a dajkálás. Ezek a korai emlékek fontos idegi pályákat alapoznak meg egy csecsemő agyában, ezeknek köszönhetően fogja a csókot olyan pozitív érzelmekhez kötni, amelyek fontosak maradnak majd egész élete során.

Továbbá, ajkaink testünk legelérhetőbb, legkevésbé fedetlen erogénzónái. Az állatvilág szereplőitől eltérően ajkaink kifelé duzzadnak és olyan érzékeny idegvégződések találhatóak meg benne, amelyek révén még egy nagyon-nagyon enyhe érintés vagy inger is rengeteg információval tudja elönteni agyunkat, ami nagyon jó érzést tud okozni. Agyunk érzéki információkkal foglalkozó területének nagy részét képes a csók aktiválni és abba az irányba lök minket, hogy az élményben elmerülve és azt értelmezve eldöntsük, hogy mit tegyünk a csók után. Ez az élmény ugyanis rengeteg neurotranszmittert és hormont szabadít fel testünkben, amelyek jelentősen befolyásolják azt, hogy miként érezzük magunkat és hogyan gondolkodunk.

Forrás: Házi Patika

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!