Egy csodálatos gyógynövény: rákos sejtek ellen házilag
A Life Science magazin publikálta először az artemisininről azt, hogy az édesüröm- (Artemisia annua-) származék, amit a kínai orvoslás már régóta használ, a tüdőráksejtek nem kevesebb, mint 98%-át elpusztítja. A gyógynövény hatóanyaga önmagában használva a tüdőráksejtek számát akár 28%-kal csökkenti, de vassal együtt alkalmazva az Artemisia annuából nyert szer teljesen „törölheti” a rákot a szervezetből, és, ahogy kísérlet mutatta, eközben az egészséges tüdősejtekre nincs káros hatással.
Az artemisinint a múltban erős malária elleni orvosságként használták, de mára már bizonyított tény, hogy alkalmazása hatékony a rák elleni küzdelemben is. Amikor a tudósok a kísérlet folyamán a növényhez vasat adtak, a vas a rákos tüdősejtekhez kapcsolódott. Az artemisinin szelektíven csak a „rossz”, vasat tartalmazó sejteket támadta, és a „jó”, egészséges sejteket érintetlenül hagyta. Az eredmények alapján általánosságban elmondható, hogy az artemisinin leállítja az ún. E2F1 transzkripciós faktort és beavatkozik a tüdőráksejtek működésébe és élettartamába. Ez azt jelenti, hogy az artemisinin a rákos sejtek reprodukálásához szükséges transzkripciós módot akadályozza meg – ahogy a University of California laboratóriumában végzett kutatások mutatják. A kutatás bebizonyította, hogy a rákos sejtek a beavatkozás hatására apoptózist, vagy „öngyilkosságot” követnek el.
Az Artemisia annuát otthon, magról is lehet termeszteni, kivonatát pedig csepp vagy kapszula formájában árusítják az interneten.
Források:
Naturahírek
www.spandidos-publications.com
A cikkben hivatkozott linkek:
Ajánlataink
Olvasna még a témában?
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Facebook játék
Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- Hüvelyfertőzés: Egy kis odafigyeléssel megelőzhetjük a komoly problémák kialakulását
- Áttörés a légúti fertőzések kezelésében
- Bőrtisztítás, fürdetés, hajmosás. Babaápolás természetesen
- A leggyakoribb hibák a cukorbetegség kezelésében
- Nagyobb a demencia kockázata a focistáknál
- Testképzavar, evészavar
- Egyszerűnek hitt életmódváltással is veszélybe sodorhatjuk az egészségünket
- Hatalmas előrelépés az orvostudományban: megalkották a funkcionális kollagént
- Mozgással a stressz ellen
- Útipatika a Marsra
- Így hat az óraátállítás a szervezetünkre
- Edzéstippek tavaszra
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!