Üzen a szervezet: olvasható jelek az arcon

Szerző: Szimpatika
Az arcunk nem hazudik – minden rá van írva, és beszédes testrészünk szakértői olvasni tudják az üzeneteit egy ősrégi tudomány: az arcdiagnosztika-fiziognómia eszközeivel. A klasszikus arcdiagnosztika tudorai az arcot három részre osztják, és a száj, az orr, a homlok formájából, állásából, az arcbőr elváltozásiból képesek megrajzolni az egyén különféle jellemvonásait.

Napjaink arcdiagnosztái inkább bizonyos betegségeknek, vagy azok előjeleinek „arcról történő leolvasását” helyezik előtérbe. Nem véletlen, hogy egyre jobban nő az érdeklődés e sokáig mellőzött módszer iránt: a gyorsan fejlődő műszeres és labordiagnosztikai eljárások sok éven át kiszorították az arcdiagnosztikát, amelynek pedig előnye, hogy semmiféle technikai segédeszköz nem szükséges hozzá, emellett gyors, fájdalom- és kockázatmentes. 

Ma az arcdiagnosztikának az a területe a legkeresettebb és váltja ki a legnagyobb érdeklődést, amelyet 130 évvel ezelőtt egy német orvos, Wilhelm Heinrich Schüssler dolgozott ki. Arra az egyszerű tényre alapozta módszerét, hogy különféle ásványi anyagok hiánya súlyos betegségeket okozhat az emberi szervezetben. Tizenkét szöveti só terápiás rendszerét dolgozta ki homeopátiás formában. Ezek azonban nem egyszerű ásványi sók: amellett, hogy a szervezet kiegyensúlyozott működéséhez járulnak hozzá, harmonizálják a sejtek működését, továbbá plusz információt is adnak arról, hogy hova és milyen ásványi anyagot kell beépíteni a szervezetbe az egészség helyreállításához.

A Schüssler-féle terápia rendkívül egyszerű, miközben azt mondhatjuk, hogy az „élet sóját” kínálja. Ezek a sók ásványok, nyomelemek formájában egyes bioboltokban megtalálhatók, és a gyógyszerészek közül sokan szakértőként ajánlják valamennyit az érdeklődőknek.

A felnőtt ember testtömegének mintegy négy százaléka ásványi anyagokból áll, amelyek az élettani működésekben igen fontos szerepet töltenek be, és ha a szervezetben nincs meg belőlük a megfelelő mennyiség, akkor hiánybetegségek lépnek fel. Az ásványi anyagok hiánya ma már népbetegségnek számít. Ha nem pótoljuk a hiányzó ásványi anyagokat, sokféle tünettel kell számolnunk, többek közt emésztőrendszeri zavarokkal, aranyérrel, visszérrel, izomfájdalmakkal, idegi kimerültséggel, depresszióval, a folyadékháztartás zavaraival és egyéb kórokkal.

A hiánybetegség pedig tükröződik az arcunkon: a bőr elszíneződése, ráncai, duzzanatai, foltjai nem csupán esztétikai jelentőséggel bírnak, hanem fontos jeleket közvetítenek, amelyeket leolvasva a terapeuta még a fizikai tünetek megjelenése előtt következtetni tud azokra a „gyenge pontokra”, amelyek megfelelő terápiával korrigálhatók – a módszer tehát betegségmegelőzésre is alkalmas.

„Ami a szervezetünkben lezajlik, az megjelenik az arcunkon – mondja az arcdiagnoszta. – Testi és lelki bajaink is leolvashatók róla, és az értő terapeuta valóban sokat tehet a megelőzés érdekében is: a jelekből a klinikai szempontból még egészséges, de itt-ott meggyengült szervezet hibáira is következtetni tud, így elejét veheti a nagyobb, súlyosabb bajoknak.”

Bár gyakran nézünk tükörbe, arcunk jelzéseit nem ismerjük. Főként kozmetikai, esztétikai szempontból figyelünk fel egy-egy mélyebb ráncra, szem alatti sötét elszíneződésre, pirosodó gyulladásra. Észleljük, ha öröm, vagy ha szomorúság tükröződik a vonásainkban, de ez csak a felszín. A képzett arcdiagnoszta nem csak leolvassa a jeleket, de érti azok mélyebb értelmét, üzenetét is, és időben közbelép. Mert az arcunk nem hazudik, és az igazi üzenet nem mindig kedvező, ha azonban időben „vesszük a jeleket”, még megváltoztatható.

Mit árul el az arcunk?

Már ősidők óta tanulmányozzák az arc és a betegségek közötti összefüggést. Az arc részei egyenként egy-egy testrésznek felelnek meg. Ha tükörbe nézünk, egyből szembetűnhet néhány olyan apró jel, ami bizonyos betegségek kialakulásának esélyére vagy azok kezdetleges meglétére utal.

Az önvizsgálat során egyesével megvizsgálhatjuk az arcunkon található szerveinket, amelyek akár betegségeinkről is árulkodhatnak. Nagyon fontos azonban megjegyeznünk, hogy, legyen szó bármilyen tünetről, azzal legelőször minden esetben a háziorvosunkhoz forduljunk.

Ajak

Átlagosnál fakóbb színe a vérkeringéssel kapcsolatos problémára utalhat. A vérkeringés helyes működését elősegítik az olyan gyümölcsök, mint az alma vagy a fekete áfonya, továbbá a fahéj, a gyömbér, a csípős ételek, a meleg tea. Ha ajkunk berepedezik vagy kipirosodik, emésztési probléma állhat fenn: ilyenkor figyeljünk oda a megfelelő mennyiségű víz- és zöldségfogyasztásra. Ha lehet, kerüljük a fehér kenyeret, helyette teljes kiőrlésű kenyeret fogyasszunk.

Nyelv

Vérszegénység esetén gyakori jel, hogy a nyelvünk felülete piros lesz. Étrendünkbe ebben az esetben vigyünk be több olyan ételt, ami B-vitaminban és vasban gazdag. Ilyen ételek például a máj, a hal, a spenót, a mákos ételek, valamint a tejtermékek és a legtöbb zöldféle. Ha fehér középen a nyelvünk, akkor valószínűleg nyombélfekélyünk van. Ilyenkor fogyasszunk palástfűből vagy kamillából készült teát, illetve a borágófűolaj és az Aloe vera is segítséget nyújthat.

Szem

Ha szemünk körül barna karikák vannak, a máj működésének zavara állhat a háttérben. A máj működését elősegíti a parlagfűtea, az articsóka, a dió, a gyömbér, a kurkuma. A sötét szemzug nőknél jelentkező tünet, ami menstruációs problémát jelez.

Fül

Ha az arcbőrtől eltérően fakóbb színű, akkor különböző keringési problémákról lehet szó. Ebben az esetben megfelelő mennyiségben jutassunk be a szervezetbe olyan ételeket, így pl. zöldségeket és gyümölcsöket, amelyek tartalmaznak vasat és C-vitamint. A csillogó bőr a fülünkön a szervezetben fellépő ásványianyag-hiányt jelzi: ilyenkor fogyasszunk bőven olajos magvakat, zöldségeket, gyümölcsöket és fehér húsokat.

Orr

Az orrunkon lévő piros erezet magas vérnyomásra utalhat. Ebben az esetben olyan ételeket fogyasszunk, amelyeknek magas a kalcium- és magnéziumtartalma, mint például a különféle tejtermékek, olajos magvak, vagy a zöldségek közül a brokkoli, zöldbab, szárazbab és a fodros kel. Abban az esetben, amikor az orrcsúcsunk nem csak a hideg levegőről belépve piros, hanem alaphelyzetben is ez jellemző, lehetséges, hogy a tünetet gyomorhurut okozza. A lestyánból készült tea erősíti a gyomrot, a köménymag pedig kiváló fűszer a gyomorproblémák megelőzésére is: minden étkezés előtt fogyasszunk belőle néhány szemet.


Forrás: https://tudnodkell.info/

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!