A házasélet problémái
Mit jelent valójában az erektilis diszfunkció kifejezés, mit sorolhatunk ide?
Ez a gyűjtőfogalom, ami szó szerinti fordításban merevedési zavart jelent, magában foglal minden olyan megbetegedést, amikor a házasélet során teljesítési akadályok lépnek fel. Ez lehet teljes merevedési képtelenség vagy ennek valahány százalékos értéke (itt általában az a választóvonal, hogy megtehető-e a behatolás, vagy nem), lehet olyan eset, hogy néhány percen belül megszűnik a merevedés.
Az életkor jelent-e kockázati tényezőt ezeknél a problémáknál?
Ezek a zavarok alapvetően nem életkorfüggőek, de némi kapcsolat mégis van. Az életkorral megjelenő egyéb betegségek, pl. magas vérnyomás, cukorbetegség kezelésére használt gyógyszerek egy része mellékhatásként csökkentheti a merevedést. Szintén jellemző ez a mellékhatás az egyes ideggyógyászati betegségekben adott szerekre, pl. az antidepresszánsokra, de nem maradnak ki a listából egyes daganatellenes gyógyszerek, különösen a hormontartalmúak sem.
Mi lehet még kiváltó tényező?
Sok egyéb, más betegségtől független tényező is van, a leggyakoribb a stresszes életmód, ami fiatalok esetében gyakori kiváltó ok. Szintén a fiataloknál okoz általában gondot a partidrogok, a testépítéshez használt szerek szedése. És bár direkt párhuzam nincs az egészségtelen életmód és a merevedési zavar között, attól a férfitól, aki töltött káposztát vacsorázik jó sok kenyérrel és sörrel, nem várható minőségi házasélet néhány órán belül. A sportos életmód, a megfelelő állóképesség viszont javíthatja a helyzetet. Alapvetően elmondható, hogy az egészséges élet alapul szolgál az egészséges házaséletnek.
Mennyire jellemző a pszichológiai tényezők jelenléte?
A tanulmányok által leírtnál jobban, legalábbis a napi tapasztalatok ezt mutatják. Persze a leggyakoribb, hogy kevert a probléma, szervi bajjal indul, majd egy-két sikertelen élmény után már az önbecsülés is sérül, és innen segítség nélkül nagyon nehéz visszajönni. Egy férfinál nagyon fontos az önbizalom a teljesítéshez.
Persze lehet tisztán pszichés eredetű is a gond, manapság nem ritka, hogy a családi problémák, a létbizonytalanság, a stresszes munkahely hatására a férfinak egyszerűen nem marad felesleges, levezethető energiája a házaséletre. Hiszen ez mégsem a létfenntartáshoz feltétlenül szükséges tevékenység, és csak akkor kerülhet rá sor, ha valóban marad rá energia.
Ugyanez a csökkent energiaszint okozhat problémát szinte bármilyen krónikus betegség esetén, amelyeknél előbb-utóbb megjelenhet a merevedési zavar is.
Hogyan kezelhető a probléma?
A legfontosabb lépés a pontos anamnézis felvétele, és annak eldöntése, hogy csak szervi vagy szervi és pszichés is a probléma (ez az esetek 95%-ában így van). Fontos kérdés, hogy a lelki vonatkozás mennyire súlyos, külső segítségre is szükség van-e, vagy elég a beszélgetés, akár a partner bevonásával is. A megértés, a gond elfogadása máris sokat javíthat a helyzeten. A tapasztalat szerint a nők nagyon is megértőek ezekben az esetekben, sokkal inkább, mint azt a férfiak gondolják. Onnantól, hogy egy feleség nem arra gyanakszik, hogy férje valaki másra vágyik, hanem tisztába kerül azzal a ténnyel, hogy betegséggel állnak szemben, nagyon szívesen és hatékonyan tud segíteni.
És melyek a gyógyszeres vagy egyéb megoldási módok?
A problémától függően választunk kezelést. Ma már többféle tabletta közül választhatunk, és a generikus szerek megjelenésével ezek ára is elérhetőbbé vált. Választható a péniszbe adott injekció is, vagy ha ez és a tabletta nem alkalmazható, akkor a vákuumeszköz használata is szóba kerül. Természetesen, ha igazolt a szervi eredet, akkor műtéti beavatkozás is segíthet. Ma már nagyon nagy a paletta, amelyből meríthet a kezelőorvos.
Forrás: https://www.ferfiegeszsegor.hu
A cikkben hivatkozott linkek:
Olvasna még a témában?
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- Arany Szeptember: összefogás a gyermekkori daganatok korai felismeréséért
- Visszafordítható-e a szívelégtelenség?
- Korábban jöhet a pubertás a parfümök és a kozmetikumok miatt
- Százezreket érint a sajátos nevelési igényű gyermekek nevelése
- Itt az ideje a gyermekünk szemvizsgálatának
- Öt másodpercre van szükség a békésebb vitákhoz
- Kiégés ellen: hétféle módon is kipihenhetjük magunkat
- A macskák majdnem fele apportíroz
- Fejfájás, fülfájás, kattogás? Az állkapocsízület is lehet a baj forrása
- Hogyan diagnosztizálható a PTSD?
- Vissza az edzőterembe: 10 + 5 tipp a szeptemberi újrakezdéshez
- Szeptember, a tüdőfibrózis hónapja
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!