A premenstruációs tünetek legegyszerűbb kezelése

Szerző: Szimpatika
Van egy olyan nyomelem, amelynek szintje alapvetően befolyásolja azt, hogyan érezzük magunkat a menstruáció előtti napokban. Egyértelmű összefüggés mutatható ki a sejteken belüli alacsonyabb magnéziumkoncentráció és az úgynevezett premenstruális tünetegyüttes kialakulása között.

A magnézium az egyik legfontosabb nyomelem. Hiánya fokozza a szív vérellátását biztosító koszorúserek összehúzódását, ami rontja a szív vérellátását. Ennek következtében csökken a szívizomsejtek oxigénellátása, a szív munkája elégtelenné válik. A magnézium fontos szerepet játszik az ideg- és izomsejtek közötti ingerület-átvitelben is, ezért hiányában zavar keletkezik a szív ingerképző és -vezető rendszerének működésében, ami szívritmuszavart okoz. A magnézium nemcsak az izom, valamint a szív- érrendszer működésében fontos, de más területen is. Összefüggés mutatható ki a sejteken belüli alacsonyabb magnéziumkoncentráció és az úgynevezett premenstruális tünetegyüttes kialakulása között.


A premenstruációs tünetegyüttes a nők kb. egyharmadánál jelentkezik a menstruációt megelőző 7-10 napon. A hormonális változások befolyásolják az agyban bizonyos átvivő anyagok (ún. biogén aminok) felszabadulását, hatását, és ezen keresztül más szervek működését, valamint az anyagcsere-folyamatokat. A tünetek kezdetben gyengébbek, a menstruációt közvetlenül megelőzően erősödnek, majd a vérzés megindulásakor enyhülnek és megszűnnek. Van, akinél az idegrendszeri tünetek jelentkeznek erőteljesebben: feszültség, idegesség, szorongás. Másnál a testsúlynövekedés, ödémaképződés az arcon, emésztési panaszok, mellfeszülés a jellemző. Van, akinek megnő az étvágya, főleg az édességek iránt. Jelentkezhet depresszió, levertség, bágyadtság, stressz iránti fokozott érzékenység is. Azoknál a nőknél, akiknél a premenstruális tünetek jelentkeznek, a vörösvérsejteken belüli magnéziumszint alacsonyabb, mint az egészségeseknél.

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!