Bebizonyították: tényleg együttérzőbbek a nők
Az úgynevezett Reading the Mind in the Eyes (a gondolatok olvasása a szemekből) tesztet korábban is széles körben alkalmazták annak mérésére, hogy valaki hogyan ismeri fel mások gondolatait és érzéseit.
E teszt végrehajtása során arra kérik a résztvevőket, hogy válasszák ki, melyik szó írja le a legjobban, hogy mit gondolhat vagy mit érezhet egy fényképen látható személy.
Azt már korábbi vizsgálatok is mutatták, hogy a nők rendre jobban teljesítettek ebben a tesztben, mint a férfiak, azonban ezekbe csak kevés vizsgálati alanyt vontak be. A mostani kutatás viszont jóval kiterjedtebb volt ezeknél.
Egy multidiszciplináris kutatócsoport ugyanis egyesítette az online platformokról származó mintákat, s így összességében több mint 300 ezer személy adatait elemezhették 57 országból, azaz az egész világra kiterjedően.
A nemek közötti, empátiában mutatott különbségek jobb megértése segítheti a kutatókat annak kiderítésében, hogy miért érintik bizonyos mentális egészségügyi problémák jobban a férfiakat, mint a nőket.
A mostani, az Egyesült Államok tudományos akadémiájának PNAS című folyóiratában megjelent tanulmány eredményei abban is segíthetnek a szakembereknek, hogy jobban megértésék és támogassák azokat az embereket, akik nehezen értelmezik az arckifejezéseket.
Kiemelt kép: stock.adobe.com
A cikkben hivatkozott linkek:
Olvasna még a témában?
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Facebook játék
Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- A rövid orrú kutyák hajlamosabbak emberi segítséget kérni
- Szabadulás a múlt fogságából
- Biztonságos gyógyszerhasználat
- Szívem, szívem
- A szem figyelésével korán fény derülhet a hallásromlásra
- Magyar kutatók új módszereket találtak az öregedés megállítására
- Átfogó weboldal segíti a daganatos betegeket
- Miért költenénk mosóporra, amikor itt a vadgesztenye!
- Ez veszélyezteti legjobban a házas emberek boldogságát
- Mennyivel zöldebb a távmunka?
- Maradandó változásokat okozhatnak a traumák az ember agyában
- Ínhüvelygyulladás: nem sorscsapás, van remény
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!