Szólaljunk fel magunkért! - Az erőszak ellen, a nőkért!
A trendek ellenére azonban napjainkban még mindig tabunak számít a bántalmazás, a legtöbben szégyellik és elhallgatják mi történt, történik velük mindennapjaik során, vagy tisztában sincsenek azzal, hogy az erőszaknak milyen formái léteznek. Ha valaki mégis felszólal, a bántalmazás okozta lelki teher mellett, sok esetben áldozathibáztató hangokkal is szembe kell néznie.
A nők elleni erőszak megszűntetésének világnapja alkalmából, az AVON arra kéri nők millióit, hogy tegyük fel vörös rúzsunkat, és szólaljunk fel együtt a bántalmazás ellen! Juttassuk el mindenkihez az üzenetet, hogy a bántalmazás semmilyen formája nem elfogadható és van segítség az áldozatok számára!
Napjainkban rengeteg tévhit kering arról, mit jelent az erőszak, milyen formái vannak és kiket érintenek. Sokan nem tudják, hogy a kapcsolati erőszak nem csak a fizikai és szexuális bántalmazást jelenti, hanem megnyilvánulhat szóbeli-, lelki- és gazdasági erőszak formájában is.
Az AVON által készített felmérés válaszadóinak 93%-a szerint a hátrányos helyzetű családokban fordulhat elő inkább családon belüli erőszak, míg a rendezett anyagi körülmények között élő, diplomával rendelkező családok esetében ez a szám mindössze 63%. A valóságban azonban az erőszak valószínűsége nem függ társadalmi státusztól, munkahelytől, anyagi helyzettől, lakóhelytől, vagy iskolázottságtól.
Sajnos bármelyik családban előfordulhat bántalmazás, amely sok esetben a külvilág számára láthatatlanul, a négy fal között történik. A kapcsolati erőszak áldozatai a legtöbb esetben nehezen ismerik fel, hogy ami velük történik, az bántalmazás, vagy szégyent éreznek miatta, így a legtöbbször nagyon nehéz segítséget kérniük. Amikor mégis megteszik, kulcsfontosságú, hogy együtt érző és segítő fülekre találjanak, hiszen a bagatellizáló és áldozathibáztató hangok tovább súlyosbíthatják sérüléseiket.
Az AVON számára kiemelten fontos ügy a családon belüli erőszak elleni küzdelem, melynek keretében saját csatornáin hívja fel a figyelmet erre az óriási társadalmi problémára, és évek óta termék- és nagy összegű pénzadományokkal támogatja áldozatsegítő szervezetek munkáját.
Az elmúlt évek példáját követve, idén összesen 11,2 millió forinttal járult hozzá a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet tevékenységéhez, a Krízisambulanciák üzemeltetéséhez, az ambulancián elérhető segítő szolgáltatások körének pénzügyi tanácsadással való bővítéséhez, valamint egy rendőrök számára szervezett érzékenyítő képzéssorozat lebonyolításához. Mindezek mellett pedig, a vállalat idén két anyaotthon munkáját is segíti pénzbeli támogatással, Szegeden és Kaposváron.
A kapcsolati erőszak formáiról bővebben az alábbi videóban tájékozódhatunk:
Van kitől segítséget kérni, és van kiút a bántalmazó kapcsolatból! A Krízisambulanciák hiánypótló szolgáltatásai ingyenesek, előre egyeztetett időpontban és akár anonim módon is segítséget lehet kérni. A www.aszeretetnemart.hu honlapon megtalálható a krízisambulanciák elérhetősége. Jelenleg az Ökumenikus Segélyszervezet jogász, pszichológus és szociális munkás szakemberei személyes és online tanácsadás formájában is állnak rendelkezésre. Továbbá az AVON támogatásával létrejött, A szeretet nem árt elnevezésű Facebook és Instagram oldalakon is hasznos információkat találhatunk a témával kapcsolatban.
A cikkben hivatkozott linkek:
Ajánlataink
Olvasna még a témában?
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Facebook játék
Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- Autizmus spektrumzavar diagnózisa mesterséges intelligencia segítségével
- Kapcsolatot találtak az alvási apnoe és az agyi elváltozások között
- Pikali Gerda: „Szeretnék egy kis nyomot hagyni a világban”
- Összefüggést találtak a leggyakoribb szexuális úton terjedő betegség és a méhnyakrák között
- A dió egy csoda!
- Hatástalan lesz a fogamzásgátló, ha rosszul tároljuk
- A tenger kedvező egészségügyi hatása
- „Sokkolta a családot, amikor cukorbeteg lett a 9 hónapos kislányunk ”
- Hogyan csökkenthető a trombózis kockázata a várandósság során?
- Utazás, nyaralás babával – mire figyeljünk?
- Kockázatos lehet az édesítőszerek fogyasztása
- Hogyan kezeljük a passzív-agresszív embereket?
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!