Hogyan ismerjük fel az allergiás reakciókat?
Világszerte mintegy 20.000 allergiát kiváltó anyagot, azaz allergént ismerünk, melyek évről évre egyre több embert érintenek. A gyerekek körében az elmúlt két évtizedben 50%-kal nőtt az allergiások száma. A betegség az enyhe tünetektől a krónikus betegségen át akár életveszélyes állapotot is okozhat. A parlagfűszezon előtt jelenleg a fűpollen, a pázsitfűfélék közepes-magas koncentrációja jelenti a legnagyobb terhelést.
Az allergia egy téves immunválasz, amikor az emberi szervezet olyan hétköznapi anyagok ellen indítja be a védekezési folyamatait, amelyek másoknál semmilyen reakciót nem váltanak ki. Kialakulásának pontos okát nem ismerjük, azonban a genetikai háttér mellett az immunrendszer állapota és a különböző környezeti tényezők is szerepet játszhatnak.
A Semmelweis Egyetem tudatos egészségmegőrzést segítő animációs, ismeretterjesztő filmsorozatának újabb epizódja közérthetően, de szakmailag hitelesen mutatja be a különböző allergiás tüneteket és reakciókat, az allergia fajtáit és a kezelési lehetőségeket.
Az allergiáról szóló kisfilm itt tekinthető meg:
Az animációs filmet a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatóságának filmes csapata készítette (animáció: Gál Bettina). A film szakmai lektora dr. Mezei Györgyi PhD, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika allergológus, gyermektüdőgyógyász szakorvosa.
A cikkben hivatkozott linkek:
Ajánlataink
Olvasna még a témában?
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Facebook játék
Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- Hogyan neveljünk magabiztos, talpraesett gyermeket?
- Gyógyszereknél is kiemelten fontos a szavatossági idő
- Schell Judit: „Nekem más is kell”
- Hűsítő tippek a forró napokra
- Palya Bea: „A közösség előrevitele nagyon fontos hely most az életemben”
- A nyelési nehézségek okai
- Mit tegyünk, ha ételallergiára gyanakszunk?
- Mediterrán étrendnél is fontos a szénhidrát minősége
- Kiegyensúlyozott élet sclerodermával
- 5 tipp az egészségtudatos étkezéshez
- Mire figyeljen egy cukorbeteg a nyaralás során?
- A színlátási zavar gyakoribb, mint gondolnánk
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!