Hogyan ismerjük fel az allergiás reakciókat?
Világszerte mintegy 20.000 allergiát kiváltó anyagot, azaz allergént ismerünk, melyek évről évre egyre több embert érintenek. A gyerekek körében az elmúlt két évtizedben 50%-kal nőtt az allergiások száma. A betegség az enyhe tünetektől a krónikus betegségen át akár életveszélyes állapotot is okozhat. A parlagfűszezon előtt jelenleg a fűpollen, a pázsitfűfélék közepes-magas koncentrációja jelenti a legnagyobb terhelést.
Az allergia egy téves immunválasz, amikor az emberi szervezet olyan hétköznapi anyagok ellen indítja be a védekezési folyamatait, amelyek másoknál semmilyen reakciót nem váltanak ki. Kialakulásának pontos okát nem ismerjük, azonban a genetikai háttér mellett az immunrendszer állapota és a különböző környezeti tényezők is szerepet játszhatnak.
A Semmelweis Egyetem tudatos egészségmegőrzést segítő animációs, ismeretterjesztő filmsorozatának újabb epizódja közérthetően, de szakmailag hitelesen mutatja be a különböző allergiás tüneteket és reakciókat, az allergia fajtáit és a kezelési lehetőségeket.
Az allergiáról szóló kisfilm itt tekinthető meg:
Az animációs filmet a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatóságának filmes csapata készítette (animáció: Gál Bettina). A film szakmai lektora dr. Mezei Györgyi PhD, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika allergológus, gyermektüdőgyógyász szakorvosa.
A cikkben hivatkozott linkek:
Olvasna még a témában?
A nyitólapról ajánljuk
Friss cikkeink
- Arany Szeptember: összefogás a gyermekkori daganatok korai felismeréséért
- Visszafordítható-e a szívelégtelenség?
- Korábban jöhet a pubertás a parfümök és a kozmetikumok miatt
- Százezreket érint a sajátos nevelési igényű gyermekek nevelése
- Itt az ideje a gyermekünk szemvizsgálatának
- Öt másodpercre van szükség a békésebb vitákhoz
- Kiégés ellen: hétféle módon is kipihenhetjük magunkat
- A macskák majdnem fele apportíroz
- Fejfájás, fülfájás, kattogás? Az állkapocsízület is lehet a baj forrása
- Hogyan diagnosztizálható a PTSD?
- Vissza az edzőterembe: 10 + 5 tipp a szeptemberi újrakezdéshez
- Szeptember, a tüdőfibrózis hónapja
Hírlevél
Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.
Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!