Legalábbis nem olyan mértékben, mint ahogyan az, ha megváltoztatjuk az éterrendünket és életmódunkat. A koffeinről például bebizonyosodott, hogy nagyon kis mértékben növeli ugyan az anyagcserét, de ez nincs jelentős hatással a hosszú távú fogyásra.
A súlyvesztés ugyanis valójában attól függ, hogy hány kalóriát viszel be a táplálékkal és emellett mennyi mozogsz. A lelassult anyagcsere csak ritkán vezet túlzott súlygyarapodáshoz – ha igen, annak hátterében olyan egészségügyi probléma állhat, mint például a Cushing-szindróma vagy a pajzsmirigy-alulműködés (hypothyreosis).
Fogyni elsősorban a következőkkel lehet:
- Csökkented a kalóriák számát. És ne feledd, hogy ahogy öregszel, egyre kevesebb kalóriára van szükséged. Ez azért van, mert a korral megváltozik a test összetétele: egyre kevesebb lesz rajta az izom, és egyre több a zsír. A zsírszövet pedig kevesebb kalóriát éget el, mint az izom.
- Mozogj többet. Ez különösen fontos, hogy megakadályozd a fogyókúrád utáni jojóhatást. Az aerob tevékenység kalóriát éget, az erősítő gyakorlatok pedig segítenek fenntartani és izomtömeget.
- Ha aggódsz a súlyod miatt, vagy úgy gondolod, hogy az anyagcseréd túl lassú, beszélj orvosoddal. Semmiképpen ne kezdj hashajtót szedni!
forrás: https://www.mayoclinic.com/