Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

Iskolában tanulják a felelős állattartást a bécsi gyerekek

Módosítva: 10/9/2024 1 perc AktuálisGyermekÁllatoknevelésOktatásTanulásÁllatvédelemKülföldfelelős állattartásÖsszes cikk
Az osztrák fővárosban 2015 óta minden harmadik osztályos kap egy füzetet, amelyben a házi kedvencek szükségleteiről, testbeszédéről és az állattartással járó kötelezettségekről olvashat. A cél, hogy a gyerekek megértsék: a kisállat nem árucikk, és ezt a tudást továbbadják a környezetüknek is.

Eddig mintegy 115 ezer bécsi harmadik osztályos kapta meg az „Állati profik – háziállatok” című kiadványt, amely a Bécsi Állategészségügyi Hivatal és a Tierschutz macht Schule nevű egyesület közös tájékoztató füzete. Ebben a gyerekek például a házi kedvencek testbeszédéről, az állatvédelmi törvényről és arról olvashatnak, mekkora felelősséget vállal az, aki kisállatot vesz magához. A tanórákon jól használható olvasmányokhoz érdekes rejtvények, feladatok is tartoznak.

A füzet tartalmát most újabb, az internetes kisállat-vásárlásról szóló fejezettel egészítették ki. Ausztriában – néhány kivétellel – szigorúan tilos ugyan közterületen kisállatot árusítani, és az állatvédelmi törvény ide sorolja az internetet is, mégis virágzik ez az üzletág.

Forrás: Mikhail Nilov/pexels

A város célja, hogy már a legkisebbek is tisztában legyenek azzal, hogy a kisállat nem árucikk, amelyet néhány kattintással megveszünk a netről. Csak  akkor lehet ugyanis véget vetni a kisállat-kereskedelem ezen illegális formájának, ha ez mindenki számára egyértelmű.

A gyerekek ugyanis szívesen osztják meg a tanultakat a barátaikkal és a családtagjaikkal, így például a szüleikkel, hozzátartozóikkal is. „Így az egész lakosságban gyorsabban lehet tudatosítani az állatvédelem fontosságát” – magyarázza Lea Mirwald, a Tierschutz macht Schule egyesület ügyvezetője. Jürgen Czernohorszky, Bécs állatvédelmi tanácsnoka pedig ehhez kapcsolódóan elmondta, hogy „minden gyereknek, aki Bécsben jár iskolába, legalább egyszer mélyre ható ismereteket kell szereznie állatvédelemből”.

Az osztrák fővárosban az a cél, hogy a gyerekek megértsék: a kisállat nem árucikk, és ezt a tudást továbbadják a környezetüknek is.