Schallenberg kifejtette: legmagasabb, 6-os fokozatú utazási figyelmeztetést rendelték el, ami egyben azt jelenti, hogy az osztrákoknak sügősen el kell hagyniuk a térséget. Az Ausztriába való visszatérést követően 14 napos karanténkötelezettség lép életbe, és rendelkezni kell négy napnál nem régebbi negatív koronavírus-teszttel.
A külügyminiszter azzal indokolta a döntést, hogy a nyugat-balkáni országokban súlyosabbá vált a járványhelyzet. Hozzátette: Ausztriában több fertőzés is ismertté vált, ami nyugat-balkáni utazásokra vezethető vissza; emellett a Nyugat-Balkánról való visszatérők miatt Szlovéniában és Horvátországban is növekedett a fertőzésszám – tette hozzá. Hangsúlyozta: mindent megtesznek az esetleges második hullám megakadályozására. Schallenberg szót ejtett arról is, hogy továbbra sem oldják fel a korlátozásokat Nagy-Britannia, Svédország és Portugália viszonylatában.
Rudolf Anschober osztrák egészségügyi miniszter arról tájékoztatott, hogy az elmúlt 24 órában 107-en fertőződtek meg koronavírussal; jelentős részük Felső-Ausztriában (61 fő), illetve Bécsben (24 fő). Ez idő alatt 13 beteget nyilvánítottak gyógyultnak, így jelenleg 677 aktív beteget tartanak nyilván, ami az előző napihoz képest 0,6 százalékos növekedést jelent. A tárcavezető kiemelte, hogy Felső-Ausztriában több gócpont is kialakult; leszögezte ugyanakkor, hogy a tendencia nem országos.
Stefan Thurner, a Bécsi Orvostudományi Egyetem (Medizinische Universität Wien) professzora úgy véli: az ország néhány pontján a koronavírus alakulásával kapcsolatos számok arra utalnak, hogy számítani lehet a Covid-19-fertőzés második hullámára. Bécsben, Linzben, Welsben, St. Pöltenben és Neunkirchen járásban az elmúlt két hét adataihoz képest észrevehetően emelkedett a fertőzöttek száma.
Forrás: MTI