Antioxidáns tabletták, fülgyertya, fogyasztó cipők.. Vajon tényleg hatásosak, vagy megint bedőltünk a marketineseknek?
Antioxidáns tabletták Napi egy antioxidáns tabletta, omega-3, szelén vagy E-vitamin? Biztos, hogy szükség van ezekre, vagy csak pénzkidobás? Táplálkozási szakértők szerint, ha kiegyensúlyozottan étkezünk, akkor nincs szükség ezekre a termékekre. Ha viszont hamburger és hot dog alkotja az összes vitaminbevitelünket, akkor érdemes ezeket fogyasztani.
Vitaminozott vizekVíz, egy kis íz, és vitamin. Na meg cukor. Egyes vizek 33gramm cukrot tartalmaznak, csak 6 grammal kevesebbet mint egy kóla. Az amerikai élelmiszer-hatóság(FDA) vizsgálja, hogy ezeken a termékeken szerepelhet-e az „egészséges" megnevezés, vagy ez megtéveszti-e a fogyasztókat. Jobb hatást lehet elérni egy multivitamin tablettával.
Mezítlábas futócipő
Az új őrületet na hol találták ki? Naná, hogy Amerikában. Ott a mezítlábas futásnak sok híve van, akik ezt űzik esküsznek rá, hogy egészséges. A mezítlábra megálmodott cipő se rossz, már ha valaki szeret úgy járni, hogy minden kis lábujja külön van a cipőbe dugva, de ára meglehetősen magas 25.000 ft-nál kezdődik.
Aloe verával szőtt harisnyaAnticellulitisz krémmel bevont harisnya? Vagy bőrtáplálóval? Nem nem őrültünk meg, ezek tényleg létező és megvásárolható termékek. Az áruk 1500-2500 Ft.
Kérdés, érdemes-e ennyi pénzt kiadni egy eddig még nem ismert hatásosságú termékre, vagy jobban járunk, ha a jól bevált testápolót választjuk.
Ránctalanító készítményekA szépségipar legnagyobb üzletét jelentik ezek a termékek. Naná, hogy elcsábulunk, hisz olyan meggyőzően bizonygatják a gyártók a termék hatásosságát. Klinikai tesztek, színésznők, computer animációk mutatják meg mit várhatunk a krémektől. Sajnos ezek a lehető legritkábban teljesülnek, mi mégis bedőlünk nekik. Persze nem történik semmi ha ezeket használjuk, a bőrünk hidratált lesz, és jobb lesz a textúrája, de el kell fogadni, hogy csodákat nem szabad ezektől várni. Az idő nem megállítható, ha valaki mégis erre törekszik marad a botox vagy a szike.
Izzasztó ruhákA sportolók gyakran folyamodnak ehhez, ha néhány kilót le kell dobniuk mérlegelés előtt. És tényleg hat. Kevesebb lesz a súly, de ez pótlódik. Sajnos hiába izzad valaki ebben, zsírt nem fog veszíteni, viszont fáradtabbnak érzi magát, mert a szervezet folyamatosan arra törekszik, hogy a testhőmérsékletet kiegyensúlyozza.
Súlycsökkentő cipők
Bár az MBT nem erre lett kitalálva, manapság számos cég követi a gördülő talpú cipők divatját. Százalékokkal dobálóznak, melyek szerint ha ezekben járunk, az jobban megmozgatja a comb és fenékizmokat. Szakértők szerint a dolog hatásossága nem bizonyított, de motivációt jelenthet, melynek hatására gyakrabban bújunk bele, és mozgunk ezekben a lábbelikben, és ez ténylegesen is hozzásegíthet a súlycsökkenéshez. Természetesen a gerincnek ettől még nagyon jót tesznek. Az árak 20.000-50.000 Ft között van.
FülgyertyaSok helyen lehet kapni, sokan esküsznek rá. A fül-orr gégészek azonban hol halkan, hol hangosabban bizonygatják, hogy semmit nem ér a fülgyertya. A fülbe illesztett, majd meggyújtott gyertyát a leégés után feltrancsírozva tényleg találunk fülzsírhoz hasonló anyagot, de az lehet viasz is. Orvosok szerint nehézséget jelenthet, hogy a fülgyertyából kigőzölgő viaszpára lerakódik a dobhártyára, mely nehezíti a vizsgálatokat. Fülfájás esetén többet segíthet a meleg sóval megtöltött zokni.
Antioxidáns tabletták, fülgyertya, fogyasztó cipők.. Vajon tényleg hatásosak, vagy megint bedőltünk a marketineseknek?