Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

A szemremegés oka és kezelése

Módosítva: 5/23/2014 Szerző: Szimpatika Forrás: Szimpatika 1 perc Szemszembetegség
A szemhéj remegése kellemetlen tünet, melynek oka általában kimerültség, stressz, vagy a szem megerőltetése. Előfordulhat azonban, hogy neurológiai betegség áll a háttérben, és ekkor orvosi kezelésre lehet szükség.

Az alsó szemhéj remegése sokszor csak a fáradtság jele, de előfordulhat, hogy neurológiai problémák állnak a háttértben. Ennek gyanúja esetén orvosi kivizsgálás indokolt.

Sok esetben a szemhéj remegése magától megszűnik, mögötte alváshiány, kimerültség állhat. Krónikus szemhéjremegés is kialakulhat, amire viszont még nincs biztos kezelési mód. A szemhéjremegés mindig egy tünet, aminél meg kell keresni a kiváltó okot, és azt kell kezelni.

Számos folyamat húzódhat meg mögötte: alváshiány, stressz, kimerültség, a tv vagy a számítógép monitora előtt eltöltött hosszú idő, a szemek túlerőltetése, gyógyszermellékhatás, elvonási tünetek vagy neurológiai eltérések.

Mi a teendő?

Amennyiben régóta fennálló, látszólag „kezelhetetlen” tünet miatt szenved a páciens, akkor a legtöbb esetben a megfelelő kezelésekkel biztosítható számára a jó életminőség. Krónikus betegség esetén a fájdalom-szakrendelésektől várható a megfelelő terápia kialakítása. Mivel az alábbiak mellett számos olyan arctáji fájdalommal járó betegség is létezik, amelyekben a kezelés késlekedése tartós egészségromláshoz vezethet (pl. szemkörüli fájdalom: zöldhályog, vakság; erős tarkótáji fájdalom: agyvérzés, bénulás), ha új tünet jelentkezik, forduljunk mihamarabb orvoshoz!


Forrás: https://www.webbeteg.hu