A Brigham Young Egyetem tudósai 408, 10 és 14 év közötti gyereket kérdeztek meg arról, hogy milyen a kapcsolata a nagyszüleivel. Egy év múlva a kutatók újból felvették a gyerekekkel a kapcsolatot, hogy az ismételt kérdések alapján tanulmányozhassák az érzelmi fejlődésüket.
Az eredményekből jól látszott, hogy a gyerekek a nagyszülőktől – a közvetlen családon és a barátokon kívül – sokkal több törődést és gondoskodást kaptak, mint másoktól. „A nagyszülők pozitívan hatottak az unokáikra, és ez a kapcsolat különbözik a szülő-gyermek kapcsolattól” – magyarázta Jeremy Yorgason, a kutatás vezetője.
A nagyszülők sokszor anyagi támogatást is nyújtanak
Bár egyik diák sem lakott a nagyszüleivel, ők sok esetben a szülőkön keresztül anyagilag is támogatták unokájuk tanulmányait. „Néhány nagypapa és nagymama olyan szerepet tölt be a család életében, mint a katasztrófavédelem: segít a válságban. Erről sokszor nem is tudnak az egyedülálló szülők gyermekei” – fűzte hozzá a kutató. A tanulmány a Journal of Research on Adolescence c. folyóiratban jelent meg.
Forrás: https://semmelweisfigyelo.hu