Brown úgy hitte, hogy egy férfi és egy nő múmiáját hozta haza. Amikor azonban Peter Lacovara, az Emory Egyetem egyiptológusa néhány évvel ezelőtt a Múzeumba látogatott, észrevette, hogy az egyik múmia nem a megfelelő koporsóban van. Lacovara tudta, hogy a „múmiák nemének meghatározásánál történtek már tévedések”, ezért azt javasolta, vizsgálják meg a múmiákat a GE komputertomográfiás (CT) és röntgenkészülékén az Albanyi Egészségügyi Központban. A vizsgálatok igazolták a gyanúját: arra a következtetésre jutottak, hogy a múmia Ankhefenmuté, a Luxor melletti Mut templomának papjáé és szobrászáé, aki időszámításunk előtt 1069 és 945 között élt.
A GE egészségügyi technológiája már korábban is segítette a tudósokat abban, hogy bepillantsanak a múltba. 2011-ben a Milwaukee Közmúzeum antropológusai perui és egyiptomi múmiákat, többek között egy Djed-Hor nevű egyiptomi férfi fejét vizsgálták a GE készülékeivel. Az antropológusok arra a következtetésre jutottak, hogy a férfi primitív agyműtéten esett át. „Már 25 éve működünk együtt a GE-vel” – mondta Carter Lupton, a Milwaukee Múzeum antropológiai részlegének vezetője. „Ahányszor eljövünk hozzájuk, mindig egy újabb generációs technológiával találkozunk, amely jobb képminőséget, több információt és jobb módszereket biztosít, ráadásul még gyorsabb is.”
2010-ben a GE Healthcare waukeshai intézetének tudósai szintén egy CT-berendezéssel vizsgálták meg Ljubát, a 42 000 éves gyapjas mamutbébit. A Ljubát tanulmányozó tudósok azt próbálják megállapítani, hogy mi okozta a halálát. Úgy gondolják, valószínűleg csapdába esett egy sárgödörben és iszapot nyelt. A CT-vizsgálat üledéket mutatott ki az ormányában és a tüdejében, ami igazolta, hogy a mamutbébi halálát fulladás okozta.
forrás: grayling.hu