A növényi ösztrogén, amely sok táplálékban (szója, lenmag, alma, répa) és néhány gyógynövényben (cickafark, zsálya, körömvirág, fehér árvacsalán) is megtalálható, nem ugyanúgy működik, mint a szervezet által termelt hormon. A tudományos magyarázatot mellőzve, röviden az a lényeg, hogy a növényi ösztrogén egyaránt működhet az ösztrogén túltermelése és alultermelése esetén. Utóbbi esetben elfoglalja az ösztrogén helyét a receptorokban, mintegy „csatát vív” vele a szabad helyért, így az nem tud bejutni a sejtekbe és a hatása csökken. Olyannyira igaz ez, hogy a fitoösztrogén tartalmú növényeket antiösztrogén növényeknek is nevezik.
A gyógynövények tehát nem hozzáadnak vagy elvesznek valamit a szervezetből, hanem szabályozzák annak működését: ahol túltermelés van, visszavesznek belőle, ahol pedig nem elegendő a termelés, ott ösztönzik azt. Így működik ez a fitoösztrogén tartalmú növényeknél is.
Kezelés
Tiszítókúrával kell kezdeni, 4 héten keresztül. Utána felváltva, egyenként vagy egymással keverve kell inni a fent említett gyógyteákat, naponta egy csészével, étkezések között, az orvos utasításait is betartva.
A ricinusolajjal való kezelés is hatásosnak bizonyult: ehhez hetente háromszor, naponta egy órán keresztül kell egy olajjal átitatott textillel a hasat borogatni.
Étkezéssel nagyon sokat lehet segíteni a miómán. Sok rostot és kevés állati zsíradékot kell fogyasztani, ez már néhány héten belül 36%-kal csökkenti a vérben az ösztrogén szintjét.
Érdemes tudni, hogy a növényi ösztrogén jó hatása a mellrák megelőzésére és a változó kori hormonhiányra is tudományosan bizonyított tény.
forrás:https://gyorgytea.hu