Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

A legjobb gyógymódok felfázás ellen

Módosítva: 10/9/2024 2 perc VitáltippekGyógynövényekNői szervekfelfázásgyógyteákhólyaghuruttőzegáfonyaÖsszes cikk
A felfázás ellen a kezdeti fázisban otthon is taláhatunk gyógymódokat. A hűvösebb, nyirkosabb idő érkeztével egyre nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk az odafigyelésre.

A felfázás, más néven hólyaghurut nőknél sokkal gyakoribb probléma, mint a férfiaknál. Ennek az az oka, hogy a női húgyvezeték rövidebb, ezért a baktériumok sokkal hamarabb feljutnak rajta, mint ahogy a szervezet védekezni tudna ellenük. Így alakul ki a fertőzés a húgycsőben és húgyhólyagban egyaránt.

Tévhit azonban, hogy a felfázás a hideg miatt alakul ki. A hideg időjárás csak annyiban befolyásolja a felfázást, hogy ebben az időszakban a szervezet több veszélynek van kitéve, kevesebb vitamint fogyasztunk, és ezáltal legyengül az immunrendszerünk. A gyenge immunrendszer miatt hajlamosabb a szervezet megbetegedni, kevésbé tud ellenállni a fertőzéseknek.



A felfázás okai

Több oka is lehet annak, ha valaki felfázik. A leggyakoribb ok, ha legyengül az immunrendszer, hiszen ezáltal a baktériumok könnyebben megtámadják a szervezetünket. Ez megelőzhető rendszeres vitaminszedéssel és helyes táplálkozással.

A másik jelentős probléma, amely szintén sok nőnél előfordul, az a stressz. Köztudott, hogy a stressznek rendkívül rossz hatásai vannak testünkre és lelkünkre egyaránt. Ha valaki folyamatos stresszben él, kimeríti a szervezetét, így az legyengül és kevésbé tud ellenállni a betegségeknek. A megoldás: stresszmentes, boldog életvitel.

Ha azonban megtörténik a baj, a legjobb megoldás ellene a bőséges folyadékfogyasztás. Ennek segítségével kimossuk, megtisztítjuk a baktériumoktól a húgyhólyagot és a húgycsövet. Amint a felfázás első jeleit érezzük, azonnal kezdjünk el „vedelni”. Minél előbb orvosoljuk a problémát, annál hamarabb múlik el, és nem kell napokig szenvednünk tőle, egy nap alatt túl lehetünk rajta. A napi 2-3 liter folyadék fogyasztása rendkívül fontos. Ha nagyon erős fájdalmak gyötörnek, érdemes forró fürdőt venni, ez enyhíti a fájdalmat. Napi körülbelül 1000 milligramm C-vitamin bevitele is ajánlott, mert savas kémhatásúvá teszi a vizeletet, ami gátolja a baktériumok szaporodását.

Gyógyteák

A leghatásosabb, természetes orvosság a gyógyteák fogyasztása. Főzzünk 2 liter teát és még jó melegen kezdjük el kortyolni. Növeli a hatékonyságot, ha szénsavmentes ásványvízzel felváltva isszuk. Így több folyadék jut be a szervezetbe és hamarabb megszabadulhatunk a hólyaghuruttól.

A legjobb gyógyteák felfázás esetén: cickafarkfű-, medveszőlőlevél-, kamilla- és borsmentalevél-tea. A legjobb, ha ezeket kombináljuk, de külön-külön is hatásosak a húgyutak fertőtlenítésére és gyulladáscsökkentésre. De a leghatékonyabb gyógymód a húgyúti fertőzés kezelésére a tőzegáfonya, mely a gyógyteával kombinálva még jobban fejti ki a hatását. Ehetjük nyersen vagy kapszula, illetve folyadék formájában is. Ha hajlamosak vagyunk a felfázásra, érdemes rendszeresen szedni a tőzegáfonyát, legalább abban az időszakban, amikor hidegebb az idő.

Ha komolyabbra fordul a felfázás

Ha nem válik be egyik gyógymód sem a fent említettek közül, derék- vagy lágyéktájéki fájdalmat tapasztalsz, belázasodsz vagy véres a vizeleted, mindenképp keresd fel az orvosodat. Semmiképpen ne hanyagold el, mert vesebetegség is kialakulhat, ami rendkívül erős fájdalmakkal jár. A szakember által felírt antibiotikum segítségével pár nap alatt enyhülnek a kellemetlen tünetek. Viszont a néhány napos antibiotikumos kezelés alatt és után ajánlott a probiotikum szedése is, hogy helyreállítsd a szervezeted biológiai egyensúlyát (a bélflórát). Probiotikumot tartalmaznak az erjesztett tejtermékek, például a kefír, a joghurt, de a patikákban megtaláljuk az erre a célra kapható készítményeket is.


forrás: https://www.karpatinfo.net

A felfázás ellen a kezdeti fázisban otthon is taláhatunk gyógymódokat. A hűvösebb, nyirkosabb idő érkeztével egyre nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk az odafigyelésre.